Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет16112018

Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България Почина военният разузнавач о.з. ген. Чавдар Калайджиев

Почина военният разузнавач о.з. ген. Чавдар Калайджиев

На 3 март т.г. след боледуване почина известният военен разузнавач с голям принос в развитието на Българската армия и на Разузнавателното управление на ГЩ ген. Чавдар Калайджиев. Със смъртта на ген. Калайджиев страната ни губи още един достоен офицер, патриот и изключителен професионалист.

Генерал-майор о.з. Чавдар Ангелов Калайджиев е роден на 11 ноември 1926 год. в с. Ястребино. Пред очите му са убити 18 души. Той е бил един от 19-те, но  е освободен в последната минута. Само от родната му къща са разстреляни 7 човека, сред които и родителите му.

След 9 септември 1944 г. завършва ВНВУ “Васил Левски“ и ВА “Г.С.Раковски“. Агентурната си подготовка получава във Военно-дипломатическата академия на Съветската армия. В Разузнавателното управление на ГЩ служи от 1950 до 1991 год. Преминал е през всички ръководни длъжности. В продължение на 10 год. е резидент на военното разузнаване във ФРГ, дългогодишен зам.началник на РУ-ГЩ, През 1991 год. преминава в запаса.

Поклонението ще се състои на 06.03.2015 г., петък, от 12,00 ч. в ритуалната зала на Централни софийски гробища.

Екипът на ЗЕМЯ изразява своите съболезнования пред близките, колегите и съратниците на ген. Калайджиев.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие