Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет16112018

Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България Владимир Писанчев се закле като шеф на ДАНС

Владимир Писанчев се закле като шеф на ДАНС

Икономическите престъпления ще бъдат основен приоритет в работата на ДАНС”. Това заяви новоизбраният председател на най-голямата спецслужба Владимир Писанчев при полагането на клетва в НС. „Основният риск и заплаха за националната сигурност в този момент е икономическата криза. Тя е основният фактор, застрашаващ сигурността, защото намалява потенциала на държавата да упражнява своите функции и забавя икономическия растеж. Това изисква ресурсът на агенцията да бъде насочен към разследване на икономическите престъпления и корупцията, с особено внимание върху измамите с ДДС и акцизните стоки, прането на пари, контрабандата, данъчните измами, начина на усвояване на еврофондовете”, категоричен е новият шеф на ДАНС. Според него „корупцията е особено важна за имиджа и инвестиционния климат на страната и е пряко свързана с организираната престъпност”. По думите на Писанчев именно с тази цел са били създадени четирите съвместни екипа с прокуратурата и МВР. Те ще работят в четири основни насоки: корупция, контрабанда, финансова сигурност, наркобизнес, стана ясно от изказването му. „Контраразузнавателната работа също е много важен елемент от дейността на ДАНС в това отношение, защото осигурява информация за чуждите интереси, които могат да поставят страната в икономическа и политическа зависимост”, заяви още новият шеф на ДАНС.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие