Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет16112018

Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Сбогом, приятелю!

Сбогом, приятелю!

Сбогом, приятелю!

Отиде си големият българин Желю Добрев

На 15 октомври т.г. след кратко боледуване почина бележитият общественик, деец на българското селско стопанство, искреният радетел на дружбата между България и Русия доц. Желю Добрев.

Роден през 1940 г. в с. Пряспа, Добричко. Завършил е Висшата селскостопанска академия — София. Започва трудовия си път като главен специалист в ТКЗС в родния си край. Заема редица ръководни постове: зам.-председател на Окръжния народен съвет и секретар на Окръжния комитет на БКП в Толбухин с ресор „Селско стопанство”. Бил е заместник-министър на земеделието и председател на Националния аграрно-промишлен съюз с ранг министър. Избиран е два мандата за кандидат-член на ЦК на БКП, носител на високи държавни отличия.

По-късно е Генерален директор на НПО по птицевъдство. От 2000 г. е Председател на УС на Българо-руската търговско-промишлена палата на обществени начала. Доктор на икономическите науки, доцент.

В паметта на всички, които го познаваха и работиха с него Желю Добрев ще остане като един вечно усмихнат и позитивен човек и като ръководител и специалист от голям мащаб, като искрен патриот и защитник на каузата на социалната държава. Желю Добрев бе голям приятел на левия печат и на вестниците ЗЕМЯ и „Русия днес – Россия сегодня”.

Празнината, която оставя Желю Добрев е огромна. Делото му ще остане пример за идните поколения. Светлият спомен за него ще носим винаги в сърцата си!

Поклон пред паметта му!

В. ЗЕМЯ, в. „Русия днес – Россия сегодня”, Българо-руска търговско промишлена палата

Поклонението пред тленните останки на Желю Добрев ще се състои във вторник, 18 октомври, от 11.00 часа в Ритуалната зала на Централните софийски гробища.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие