Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет26042018

Брой 82, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.60511 BGN1 GBP = 2.2383 BGN1 CHF = 1.63176 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Саскобурготски: В българо-руските отношения да търсим прагматичното и полезното

Саскобурготски: В българо-руските отношения да търсим прагматичното и полезното

Саскобурготски: В българо-руските отношения да търсим прагматичното и полезното

Срещата ми с Владимир Путин през 2002 г. бе много интересна и остави в мен положително впечатление. Бих се радвал при възможност да се видим отново. Това заяви в интервю за журналиста Игор Ленкин от ТАСС бившият монарх за периода 19431946 г. и премиер за периода 20012005 г. Симеон Сакскобургготски. “Сега между нашите страни има някакво напрежение, което не мисля, че ще продължи още дълго. Проблемите винаги са временни и конюнктурни, но в отношенията между България и Русия трябва да се търси реалното, прагматичното и полезното“, заявява Сакскобургготски. Той заявява и че който е живял дълго и видял много счита, че е изключително положителен факт включването на Москва в решаването на проблемите в Близкия Изток. На въпрос как гледа на сегашното състояние на Европейския съюз бившият български премиер отговаря: “Аз съм европеец. Уверен съм, че ЕС е единствената възможност на Европа да бъде сериозен икономически играч и световен политически фактор.“ Според него Европа няма алтернатива извън ЕС: “Това означава, че кризата във взаимоотношенията, която се наблюдава сега, трябва да бъде преодоляна“, категоричен е Симеон Втори. Той бе категоричен, че европейските санкции срещу Русия влияят зле не на нея, а на страните от ЕС. Той коментира и предстоящите избори на 26 март с думите: “Мисля, че след изборите ще се появи необходимостта от формирането на коалиция. Убеден съм, че на България е нужна максимално широка коалиция, която да може да отчете желанието на възможно най-голям брой избиратели“, отговаря Сакскобургготски. Бившият премиер е категоричен, че между Великите сили в света трябва да има взаимно разбиране и отговорност, защото това е от полза за останалите народи. Като велики сили той определи САЩ, Русия, Китай, ЕС, но и страните от БРИКС, които имат огромен човешки и икономически потенциал. Сакскобурготски е на мнение, че е рано да се дават оценки на новия президент на САЩ Доналд Тръмп, но че той се различава коренно от предшествениците си.

Цялото интервю четете в следващия брой на ЗЕМЯ.

България

Икономика

Култура

Спорт

„Канарчетата” искат оставки

„Канарчетата” искат оставки

Ръководството на Ботев (Пловдив) реагира гневно след полуфиналния мач реванш за Купата на България срещу Славия, който „канарчетата“ загубих…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие