Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Петима загинаха при катастрофи за денонощие

Петима загинаха при катастрофи за денонощие

Петима души са загинали при катастрофи през изминалото денонощие, съобщиха вчера от пресцентъра на МВР. Общо в страната са регистрирани 18 тежки пътни произшествия. Деветнайсет души са били ранени, като за живота на двама от тях съществува опасност.

Двама души загинаха, а трети е с тежки наранявания, след като кола е блъснала каруца край Търговищкото село Пробуда, съобщи „Дарик”. Инцидентът е станал малко около 20 часа в събота вечерта.

По непотвърдена информация, жители на Пробуда са се връщали с каруца от провелите се край близкото село Макариополско кушии за Тодоровден. Малко преди да влязат в Пробуда, на главния път София – Варна, ги застига и удря лек автомобил със софийска регистрация. Каруцата не е била осветена. След сблъсъка двама мъже са починали на място, а трети с тежки наранявания е откаран в областната болница в Търговище.

Според разкази на очевидци при сблъсъка конят се е подплашил, успял да скъса юздите, тръгнал е към насрещното движение, където е бил блъснат от друга кола.

Огледът на мястото на произшествието е продължил повече от три часа, като през това време главния път е бил затворен, а превозните средства са ползвали обходен маршрут.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие