Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Петър Николов на 80 години

Петър Николов на 80 години

Петър Николов на 80 години

Видният български общественик, ветеран на кооперативното движение и верен читател и приятел на в. „Земя” Петър Николов навършва днес 80 години.

Той има огромен принос за развитието на област Михайловград (днес Монтана), където е работил като първи секретар на Окръжния комитет на БКП. Десет години е оглавявал Съюза на земеделските кооперации, отдавайки сили в битката за запазването на изконната българска кооперативна традиция и за социално-икономическото съживяване на селата у нас. Избиран е за кандидат-член на ЦК на БКП и за народен представител.

ЗЕМЯ честити юбилея на Петър Николов и му пожелава здраве, късмет и творческа енергия.

Поздрав към юбиляра чрез редакцията на ЗЕМЯ изпрати председателят на Националния съюз на земеделските кооперации в България Явор Гечев. В поздравителния адрес се казва: „Приемете моите най-искрени пожелания по случай 80-годишния Ви юбилей. Вашият дълъг жизнен път на съзидател и общественик ми дава повод да изразя своята лична, и тази на националната ни организация, признателност за Вашите заслуги и неоценим принос като дългогодишен председател на Националния съюз на земеделските кооперации в България. За неговото изграждане и развитие, за налагането на честни отношения и великолепните съвети, без които работата ни би била много по-тежка”.

: ***

Честит юбилей!

Изявен младежки, партиен, кооперативен и обществен деец и пламенен патриот.

Гордеем се с твоя самоотвержен и ползотворен труд в името на България!

Възхищаваме се от твоята честност, принципност и безпределна отдаденост на социалистическия идеал.

С много обич и признателност ти пожелаваме крепко здраве и састливо дълголетие!

Донка, сем. Еврови, сем. Щопка, другари и приятели.

България

Икономика

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие