Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Пон27032017

Брой 60, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.81012 BGN1 GBP = 2.25846 BGN1 CHF = 1.82481 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Елена Йончева: Ако е мъж, Борисов да напусне политиката

Елена Йончева: Ако е мъж, Борисов да напусне политиката

Елена Йончева: Ако е мъж, Борисов да напусне политиката

Журналистката и кандидат-депутат от «БСП за България» призова лидера на ГЕРБ да покаже достойнство, ако се докаже, че лъже

Убедена съм, че става въпрос за голяма лъжа. Ако се докаже, че това, което говори Борисов, не е лъжа, съм готова да се откажа от всякаква политическа дейност и да изляза от парламента. Но ако се докаже, че Борисов лъже, ако е мъж и има чест, и достойнство на държавник, тогава той да поеме отговорността и да напусне политическата сцена. Това заяви пред БТВ Елена Йончева, водач на листата на „БСП за България“ в Хасково, съобщиха от пресцентъра на НС на БСП. Тя направи изявлението си във връзка с обвинението на Бойко Борисов, че държавата е плащала милиони за интервютата и филмите, които Йончева е правила като журналист в „горещи точки” на световни конфликти. Според нея не може от позицията на два пъти министър-председател, от позицията на силата, да хвърля такава кофа с лъжи върху един човек, който 20 години е работил журналистическата професия и е дала най-доброто, на което е способна. „Нямам никакво съмнение, че този човек ще бъде осъден. Вече съм говорила с адвокати, които ще ме защитават и не се страхуват от Борисов“, каза още водачът на листата на „БСП за България“ в Хасково. „За първи път чувам и че Френското разузнаване се намесва. Изненадана съм. Става евтин роман“, коментира Елена Йончева. 

Документалните филми, които аз съм правила, не са с бюджет на телевизията и тя не е плащала за моите филми. Така съм имала много повече свобода, защото не завися от финансирането на каквато и да е държавна институция“, обясни Йончева и подчерта, че е работила като външна продукция – със спонсорски заставки, което формира бюджета й. 

Припомняме, че в интервю за в. „Стандарт” в почивните дни и бившата генерална директорка на БНТ Уляна Пръмова отрече истинността на думите на лидера на ГЕРБ. “Когато аз бях директор на телевизията, тя имаше договор с Елена Йончева за изработването на няколко филма. В този договор обаче нямаше никакви финансови задължения от страна на БНТ. Г-жа Йончева трябваше да си намери спонсори и тя ги бе намерила. Съответно и филмите й трябваше да бъдат придружени със спонсорските заставки на нейните спонсори, които са й платили филмите. От страна на телевизията плащания към Елена Йончева по този договор не е имало“, разказа Пръмова.

България

Икономика

Loading...

Култура

Прокълнатият Христос влиза в Народния

Прокълнатият Христос влиза в Народния

Веселка Кунчева пресъздава култов роман на Казандзакис

Най-новото заглавие в репертоара на Народния театър „Иван Вазов” е по великия роман на…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Голмайсторът: Бяхме едно цяло

Голмайсторът на България в мача срещу Холандия Спас Делев призова съотборниците си да запазят добрия колектив и да продължат да се борят кат…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Купуваш сирене от фермата, искат ти ЕГН-то

Купуваш сирене от фермата, искат ти ЕГН-то

Според данъчни при продажбата на храни,земеделците трябва да издават бележки по правилата на Закона за счетоводството

Всеки новоодобрен ферме…

Прочети още:

Loading...