Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Нед20082017

Брой 158, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.67208 BGN1 GBP = 2.15175 BGN1 CHF = 1.72914 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Ангел Джамбазки: Убеден съм в провала на интеграцията у нас

Ангел Джамбазки: Убеден съм в провала на интеграцията у нас

Убеден съм в провала на интеграцията у нас. Причината за това е сбърканият модел за изграждане на гражданските различия в обществото в Европа. Затова виждаме и това по улиците. Всъщност тези хора не се променят, а иска да променят теб”, каза евродепутатът Ангел Джамбазки (ВМРО) пред „Нова телевизия”.

Не може да се каже колко пари точно са похарчени за ромското включване. Работещият модел на вписване на гражданите в обществото минава през желание и образование. Този провален модел на интеграция заплашва самите основи на българската държава и държавност. Затова все по-често ще има случи на пребиване на деца с брадви. Гетото създава напрежение. Това трябва ясно да се разбере“, подчерта той.

Джамбазки добави, че има и много български граждани от ромски произход, които са се вписали в обществото и не могат да се различат. „Тенденцията е времева и географска. Където има по-голяма концентрация на гета нападенията ще зачестяват“, смята евродепутатът. По думите му трябва да признаем, че има такъв проблем, а той ще става все по-етнически.

Ангел Джамбазки отрече умишлено да не се решава този проблем от политиците заради дивиденти. „Става дума за политическа импотентност и нежелание да се реши този проблем”, каза още той.

България

Икономика

Култура

Животът като цирк, в картините на Жозе де ла Бара

Животът като цирк, в картините на Жозе де ла Бара

Любим персонаж на перуанския художник са клоуните

Циркът винаги е бил изкуство, което буди възхищение. Той е любимо зрелище не само за децата…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Селтик попиля с 5:0 Астана на Стоилов

Селтик попиля с 5:0 Астана на Стоилов

Допуснахме твърде много грешки, класата на шотландския тим е по-голяма, призна треньорът на казахстанския първенец

Шотландският шампион Селти…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие