Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет23112017

Брой 228, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66468 BGN1 GBP = 2.20226 BGN1 CHF = 1.68475 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Ало-измамниците вече се представят за Бойко Борисов и Сотир Цацаров

Ало-измамниците вече се представят за Бойко Борисов и Сотир Цацаров

Ало-измамниците вече се представят за Бойко Борисов и Сотир Цацаров

Телефонни измамници звънели и в прокуратурата, съобщи говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова

5 млн. лв. са дали доверчиви възрастни хора на телефонни измамници, сочи статистика на полицията. Само в София сумата е около 2 млн. лв. През първите 10 месеца на годината са регистрирани над 680 телефонни измами, разкритите престъпления са над 130, а заловените измамници – 54. Една от използваните тактики на мошениците е да се представят за полицаи. Потърпевшите са стотици, затова и МВР започна обучителна кампания как да се различават истинските от фалшивите служители на реда.В най-новите сценарии за ало-измами вече се използват имената на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Сотир Цацаров, предупреди по „Нова телевизия” говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова. Според нея измамниците се представят за премиера или главния прокурор, обяснявайки, че те лично ръководят полицейска операция. Арнаудова предупреди хората да не вярват на телефонни обаждания, според които Борисов и Цацаров лично ръководят полицейска акция за разкриване на измамници. Това е най-новата схема за измама, уточни говорителят на главния прокурор. Тя дори призна и че лично е ставала два пъти обект на схема на телефонни измамници.

Измамниците опитали да прекарат Арнаудова преди около година. И двата пъти ало-измамниците се обаждали в прокуратурата — веднъж на мобилен и веднъж на стационарен телефон. Арнаудова обясни и че не се е хванала на измамните схеми. По думите ѝ първият път ало-измамниците се представили за племенницата на говорителя на главния прокурор. “Когато ми се обадиха, ми казаха: “Лельо, ти ли си?“ И аз отвърнах: “Да, аз съм“, обясни Арнаудова. После “племенницата“ на Арнаудова обяснила, че е претърпяла пътнотранспортно произшествие. Тогава Арнаудова се усетила, че става въпрос за измама, защото племенницата ѝ била ученичка. “Опитах се да играя играта, за да помогна в полицейското разследване, но те се усетиха, че аз не поддавам и прекратиха комуникацията“, обясни говорителят на Сотир Цацаров. Вторият път, когато схемаджиите се опитали да преметнат Арнаудова било по схемата “помощ на близък, на който му предстои операция“. Измамниците обяснили на Арнаудова, че неин близък е в болница и му предстои операция, за която трябва тя да предостави съответната сума. Говорителят на главната прокуратура не се хванала и този път. На телефон 112 официални са подадени 11 000 сигнала за измама. Регистрираните в полицията случаи на такава измама са 645, а разкритите случаи — 89. Нюз.бг. припомня, че МВР организира серия от срещи между разследващи полицаи и граждани в София. Срещите целят възрастните хора да се запознаят по-обстойно с схемите за ало-измами. На първата такава среща, която се проведе в Четвърто районно управление в София, стана ясно, че по данни на МВР през настоящата година телефонните измамници са задигнали около 1 млн. лв.

България

Президентът като алтернатива

Румен Радев синтезира най-неотложните и перспективни каузи: национално помирение, суверенитет, законност, антикорупция, справедливост

Пре…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

Спорт

Свят

Владимир Путин и Доналд Тръмп обсъдиха Сирия в телефонен разговор

Владимир Путин и Доналд Тръмп обсъдиха Сирия в телефонен разговор

Руският президент е говорил и със саудитския крал Салман, с израелския премиер Бенямин Нетаняху и с египетския президент Абдел Фатах ас Сиси...

Прочети още:

Loading...

Земеделие