Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет13122018

Брой 240, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.72381 BGN1 GBP = 2.16989 BGN1 CHF = 1.73297 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Жената, хвърлила яйце срещу зам.- министър Начева: Бях отчаяна! Няма болница във Враца!

Жената, хвърлила яйце срещу зам.- министър Начева: Бях отчаяна! Няма болница във Враца!

Жената, хвърлила яйце срещу зам.- министър Начева: Бях отчаяна! Няма болница във Враца!

Зам.-министърката си е научила един репертоар от няколко изречение, който си повтаря, твърди медицинска сестра, която стои месеци без заплата

Преди ден медици от болницата във Враца, които с месеци не са получавали заплатите си, замериха с яйца и освиркаха зам.-министъра на здравеопазването Жени Начева. Лекарите и медицинските сестри са без заплати от февруари, припомни Епицентър. Това, че замерих с яйце зам.-министъра на здравеопазването, беше акт на отчаяние. От толкова време нещата нямат никакво развитие. Имам пет деца, за които в момента няма никакво здравеопазване във Враца, обясни по „Нова телевизия Полина Комитска — жената, която замери с яйце заместник-министъра на здравеопазването по време на посещението й във врачанската болница. “Зам.-министърката си е научила един репертоар от няколко изречение, който си повтаря. И предишния път, когато идва ги каза“, уточни Комитска. Няма болница във Враца, това е една призрачна сграда, каза още тя и сподели, че съпругът й работи в тази болницата. Районът е неприятно застрашен и би трябвало да се предприемат действия по най-бързия начин, заяви изпълнителният директор в оставка Орлин Цветков. Управляващите толкова са се ояли, просто са се самозабравили. Те не ни разбират и не вярват, че във Враца живеем зле, заяви Елеонора Колева – медицинската сестра, която покани зам.-министър Начева да живее един месец в нейното семейство. Дъщеря ми пита защо ходя на работа, след като не ми плащат, добави тя. Отделението по реанимация временно е затворено, което блокира работата и на останалите отделения. Причината е, че медиците напускат или излизат в болничен, поясни началникът на ОАРИЛ д-р Ростислав Стефанов. Много пъти подавам рапорти за това, но без резултат. Правя всичко възможно да бъде възстановен ритъмът на работата, обясни още той. До края на юни ще преодолеем забавянето от заплащане на разходи за персонал от вече един месец. Вчера болницата е получила средствата за персонал за февруари, каза самата Начева по време на посещението си в болницата в понеделник.

Икономика

Спорт

Ливърпул ликува на “Анфийлд“ и изхвърли Наполи

Ливърпул победи гостуващия Наполи с 1:0 в последния им мач от група “C“ и като втори в крайното класиране продължава към 1/8-финалите на…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Зимната ръж подобрява добива

Зимната ръж подобрява добива

Зимната ръж, използвана като покривна култура в сеитбооборота на царевица и соя, увеличава реколтата от соя за 8 години и от царевица за 2 г…

Прочети още:

Loading...