Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет16112018

Брой 221, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73144 BGN1 GBP = 2.24684 BGN1 CHF = 1.71639 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Медицинският университет в София получи дарение от над милион долара

Медицинският университет в София получи дарение от над милион долара

Медицинският университет в София получи дарение от над милион долара

Медицинският университет в София е получил дарение от 1 037 413 долара, съобщиха от учебното заведение. Това е станало след преминали законови процедури, тъй като дарителят д-р Андрей Георгиев е починал през 2014 г. Той е българският емигрант в САЩ, дарил и над 2 млн. долара на гимназията в Лом и още половин милион долара на общината в града, коментира Би Ти Ви. Д-р Георгиев е роден в София през 1921 г., в началото на 50-те години на миналия век той емигрира в САЩ. Умира на 93 години, на 22 април 2014 г., в дома си в Улимингтън, щата Делауеър. Академичният съвет на Медицинския университет е решил всяка година 20 000 лв. да бъдат давани на завършилите с пълно отличие студенти, като средствата ще се разпределят на всички факултети, Филиал – Враца и Медицинския колеж. Част от наследството ще бъде разпределено като награден фонд в размер на 180 000 лв. за първите три места в конкурса за идеен проект за новата Учебно-административната сграда на Ректората. Една от аудиториите в нея ще носи името на завещателя д-р Андрей Георгиев.

България

Икономика

Култура

Представят новата книга на Тодор Коруев

Представят новата книга на Тодор Коруев

Новата книга на Тодор Коруев „Още животописи“ (Издателство „Захарий Стоянов“) ще бъде представена на 19 ноември (понеделник) от 17.30 ч. в л…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Димитър Бербатов: Още не съм готов да ръководя българския футбол

Бербо сподели какво мисли за това - дали е готов за ново предизвикателство

“Аз имам много амбиции, свързани с различни неща. Да ръководиш цел…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие