Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Икономика (2) Омбудсманът: Плодородните ниви да не се дупчат за газ

Омбудсманът: Плодородните ниви да не се дупчат за газ

Омбудсманът: Плодородните ниви да не се дупчат за газ

Омбудсманът Мая Манолова ще настоява плодородните земеделски земи в България да не бъдат обект на проучвания на находища на нефт, газ и други подземни богатства. Готова съм да направя законодателно предложение до българския парламент, което да бъде обсъдено и прието в спешен порядък, заяви Мая Манолова на среща в Генерал Тошево с инициативния комитет против добива на газ от находището “Спасово“. Омбудсманът поясни, че е необходимо да бъде направена промяна в Закона за опазване на земеделските земи, която да гарантира, че в плодородните почви няма да бъдат правени такива проучвания. По думите на Манолова това правило трябва да е записано в закон, а не да се следва чрез мораториум и декларации. Омбудсманът ще настоява и да бъдат взети допълнителни становища за експлоатация на находището от всички отговорни институции, включително от тези, които са свързани с Министерството на енергетиката, за да стане ясно какви способи ще бъдат използвани при добива на газ. Басейнова дирекция трябва да се произнесе до каква степен е под заплаха подземната вода на Добруджа.

България

Култура

Спорт

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Григор пред CNN: Горд съм, че съм българин

Играх за моята страна, заяви 26-годишният Димитров

Григор Димитров гостува в студиото на медийния гигант CNN след впечатляващия си и историче…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие