Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пет18102019

Брой 202, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.774 BGN ↓ 1 GBP = 2.25951 BGN ↑ 1 CHF = 1.77851 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Икономика (2) 100-годишен юбилей отпразнува баба Надежда Костадинова Сланчева

100-годишен юбилей отпразнува баба Надежда Костадинова Сланчева

100-годишен юбилей отпразнува баба Надежда Костадинова Сланчева

Тя е дъщеря на Костадин Катранджиев, един от най-смелите борци за социална справедливост в Пиринския край

Баба Надежда е родена на 9 октомври през бурната 1919 година в с. Бачево в семейството на един от най-смелите борци за социална справедливост в Пиринския край Костадин Катранджиев. През целия си скромен живот тя не изневерява на идеите на своя баща въпреки инквизициите в дирекцията на полицията. Днес тази достойна жена, носеща не случайно прекрасното име Надежда, е достоен пример за нас със своето трудолюбие, честност, отговорност и себераздаване като родител и общественик. Баба Надежда е първата столетничка в рода си и е най-възрастният жител на община Разлог. Надежда Катранджиева се радва се на 4 деца, 9 внуци, 13 правнука и 5 пра – пра внуци. Трудолюбива, с много борбен дух, прекарва голяма част от живота си на полето, където работи и се чувства свободна , споделя самата тя. За своите 100 години живот баба Надежда е видяла много. Помни доброто. Лошото гледа да го забрави, но казва, че без него не може да премине човешкия живот.

България

Култура

Спорт

Шефът на реферите не бил задържан, а само разпитван

Шефът на реферите не бил задържан, а само разпитван

„Не съм арестуван, не съм и задържан. Просто бях извикан на разпит. Това е важна истината и моля медиите да не я преувеличават”, заяви пред ...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Скандал със заразени немски колбаси изправи ЕС на нокти

Заразено с листерия месо доведе до смъртта на трима германци. Още 37 души се предполага, че са се разболели от бактерията, съобщава Euroacti...

Прочети още:

Loading...