Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб22092018

Брой 181, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66185 BGN1 GBP = 2.20773 BGN1 CHF = 1.72899 BGN
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) „Обичай ме!“ от Себастиан Тери - новата постановка на Сатирата

„Обичай ме!“ от Себастиан Тери - новата постановка на Сатирата

„Обичай ме!“ от Себастиан Тери - новата постановка на Сатирата

Зад смешното в живота виждаме ли и човешката драма?

Най-новата премиера ще видим на сцената на Сатиричен театър “Алеко Константинов“ на 20 април. Светът е пълен с тайнства и мистерии. Но, когато те са свързани със семейството, когато една жена осъществява майчиния си копнеж след десетки години, когато от изневиделица в къщата ви се настанят едновременно щастието и тревогата – това вече е изключително събитие.

Аптекарят Андре и чиновничката Лоранс са сполетени от неочаквани гости. Кръвни роднини ли са те или мошеници?

Със себе си носят мечтано щастие или измама?

Най-поставяният европейски комедиограф Себастиен Тиери е нанизал в пиесата си „Обичай ме!“ поредица от необикновени събития, ситуации наситени със смях и ирония и всичко това, последвано от дълбока човешка емоция.

Чрез смеха и лиризма театралното действие отправя въпроси директно към седящите в салона. Защо причиняваме най-силната болка на най-близките си хора? Може ли да има прошка за насилието над дете? Зад смешното в живота виждаме ли и човешката драма? Недоразуменията, връхлетeли ни днес, поставят въпроса – как ще живеем утре. Тази дилема стои пред множеството семейства от нашето съвремие. Ролите се изпълняват от Албена Павлова, Димитър Баненкин, Милена Аврамова, Стоян Дойчев, а режисьор е Андрей Калудов.

Любовта, синовната обич, майчинското чувство са вечни и общовалидни. Но френският драматург, актьор и продуцент Себастиен Тиери умее да ги вижда в пиесите си и от друга страна – смешна, тайнствена и противоречива. Без да оспорва светостта на смейните връзки.

България

Икономика

Спорт

Свят

Земеделие

Loading...