Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря08042020

Брой 67, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.79681 BGN ↓ 1 GBP = 2.22019 BGN ↓ 1 CHF = 1.84826 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Култура (2) Легендарната Мирей Матийо: Най-благодарна съм за гласа си, който е дар Божи

Легендарната Мирей Матийо: Най-благодарна съм за гласа си, който е дар Божи

Легендарната Мирей Матийо: Най-благодарна съм за гласа си, който е дар Божи

Певицата идва в София - празнува 55 години на сцената

Кралицата на френския шансон Мирей Матийо ще зарадва хилядите си фенове в България с невероятно шоу в Зала 1 на НДК на 10 април.

“Врабчето от Авиньон“, както е наричана още Матийо, е изпяла над 1200 песни на осем езика и е продала над 200 милиона албума. През годините изпълнява дуети с Шарл Азнавур, Клод Франсоа, Джони Холидей, Пол Анка, Силви Вартан и Хулио Иглесиас.

Често е сравнявана с Едит Пиаф. Родена е на 22 юли 1946 г. От началото на кариерата си, през 1965 г., Мирей Матийо не е преставала да твори. Има продадени над 100 милиона плочи по целия свят, в нейния репертоар влизат над 1000 песни на различни езици. Кариерата й започва през 1965 г. и продължава до днес не е престанала да твори.

Има продадени над 100 милиона плочи по целия свят, в нейния репертоар влизат над 1000 песни на различни езици. Кариерата й започва през 1965 г. и продължава до днес. Наградена е с ордена на Почетния легион (1998).

„Чувала съм за прочутата Долина на розите, както и за лавандулата, която е известна като най-чистата и естествена в света. Разбира се, аз съм преди всичко френска певица и ще предложа на публиката подбрани френски песни. Няма да пропусна да я поздравя и на вашия, български език”.

България

Икономика

Спорт

Стилиян Петров обмисля за президентския пост в БФС

Стилиян Петров обмисля за президентския пост в БФС

Следващите няколко месеца мога да дам финалното си мнение, заяви една от легендите на българския футбол

Една от легендите на българския футбо...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Десислава Танева: Отваряме фермерските пазари!

Десислава Танева: Отваряме фермерските пазари!

Фермерските пазари отново ще заработят в условията на извънредното положение. Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев подписа заповедта...

Прочети още:

Loading...