Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

София °C
Варна °C
Пловдив °C
В. Търново °C
Русе °C

Вестник Земя - първа страница

Пон24042017

Брой 77, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.82022 BGN1 GBP = 2.33059 BGN1 CHF = 1.82771 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Берое докосна титлата в Балканската лига

Берое докосна титлата в Балканската лига

Берое докосна титлата в Балканската лига

Българският тим взе аванс от 29 т. преди реванша в Македония

Отборът на Берое (Стара Загора) направи сериозна крачка към спечелването на титлата в Балканската лига през сезон 2016/2017, след като момчетата на Любомир Минчев се наложиха над КК Куманово 2009 с категоричното 84:55 в първия двубой от финалния сблъсък между двата тима.

Шейн Гибсън вкара 25 точки за победителите, Омари Гудул отбеляза 16 т., Ааърн Джоунс записа „дабъл-дабъл“ – 12 т. и 12 борби, а Тихомир Желев и Брандис Рос завършиха с по 11 т.

Димитър Караджовски беше най-резултатен за македонците – 14 т. Реваншът е след седмица в Македония.

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев бе изключително доволен след категоричния успех. Въпреки това специалистът призова възпитаниците си да запазят спокойствие и да са максимално концентрирани за реванша.

Доволен съм. Това е финал, като освен победата,е важна и разликата. Не съм си представял, че ще бъде толкова голяма разликата. Знам, че в Куманово е доста тежко, и смятам, че направихме добра разлика. Все пак не искам да казвам предварително, че сме си гарантирали победата, защото това е само първото полувреме от финала”, коментира Минчев.

Старши треньорът на КК Куманово Мариян Сърбиновски прие видимо спокойно тежкото поражение в първия финален двубой от Балканската лига, като призна превъзходството на Берое.

Имахме доста проблеми в организацията на нападението и не успяхме да се справим с тяхната агресивна игра. Няма да се предаваме и ще се опитаме да направим чудото в реванша”, каза Сърбиновски.

България

Икономика

БСП поиска преизчисляване на всички пенсии

БСП поиска преизчисляване на всички пенсии

Повишаването е във възможностите на българската икономика, заяви председателят на БТПП Цветан Симеонов

Внасяме промени в Кодекса за социално …

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие