Брой 96, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.7396 BGN1 GBP = 2.26492 BGN1 CHF = 1.79253 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Убедителен Григор преодоля гиганта Карлович

Убедителен Григор преодоля гиганта Карлович

Григор Димитров срази хърватина Иво Карлович с 6:3, 7:5 в среща от втория кръг на силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид и ще срещне австриеца Доминик Тийм в следващия етап.

В преките двубои българинът постигна четвърта победа над хърватина, който е побеждавал Димитров два пъти. С този успех Гришо изравни постижението си в Мадрид от 2013 и 2014 година, когато достигна до трети кръг, но беше спрян съответно от Стан Вавринка и Томаш Бердих. Ако успее да регистрира още една победа, Димитров ще изравни и най-доброто си постижение в испанската столица от 2015 година, когато беше спрян на четвъртфиналите от Рафаел Надал.

Изненадата в Мадрид е отпадането на Стан Вавринка още във втори кръг. Финалистът от 2013 година бе изхвърлен от Беноа Пер. Французинът надделя със 7:5, 4:6, 6:2. Четирикратният шампион Рафаел Надал стартира с трудна победа. Поставеният под номер 4 испанец надви италианеца Фабио Фонини със 7:6(3), 3:6, 6:4 след почти три часа игра на корта и се класира за третия кръг на надпреварата. Следващ съперник на Рафа е поставеният под номер 16 в схемата Ник Кириос.

Социалният министър: Засега няма да вдигаме вноските за пенсия

Необходима е промяна на процедурата и експертизата за инвалидите, заяви министър Бисер Петков

Не се предвижда засега допълнително увеличение …

Наши икони гостуват в Москва

Националният исторически музей ще гостува с изложба на икони в Третяковската галерия в Москва, организирана със съдействието на българския п…