Коопмедия            ЦКС

Сря13122017

Брой 242, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66227 BGN1 GBP = 2.22082 BGN1 CHF = 1.6758 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Лукойл Академик излъга Рилски спортист и е на финал

Лукойл Академик излъга Рилски спортист и е на финал

Двубоите за титлата и бронза в баскетбола при мъжете стартират едновременно – на 22 май

Отборът на Лукойл Академик отново е на финал в Националната баскетболна лига, след като действащите шампиони се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 80:76 (19:21; 18:14; 20:20; 23:21) в мач №5 и по този начин затвориха четвъртфиналната серията с общ резултат 3:2 успеха.

Дани Гибсън беше най-резултатен за победителите – 28 точки, Стив Зак се отличи с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 13 борби. Йордан Бозов наниза 21 точки за самоковци.

Старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров бе изключително доволен от представянето на възпитаниците си, независимо че самоковци загубиха полуфиналната серия. „Гордея се с това, което направихме. С нашия капацитет да играем пети мач с Лукойл Академик и да ни победят едва в края, е невероятно. Доволен съм от представянето и желанието на играчите ми. Няма как да не ме е яд, че не успяхме да спечелим четвъртия мач и да затворим серията в Самоков, но повече няма да коментирам онзи мач”, каза Хаджисотиров.

Старши треньорът на Лукойл Академик Тони Дечев поздрави възпитаниците си, които за 16-и пореден път са на финал в НБЛ. „Повече са психически усилията, които хвърлихме. Цяла година водим добър тренировъчен процес. Да, в края на сезона ще е трудно на момчетата да изиграят такава дълга серия, но ние имаме дълъг състав”, коментира Дечев.

Битката за титлата между Лукойл Академик и Берое започва на 22 май. Следващите дати в спора за трофея са 24 и 27 май. Евентуален четвърти мач ще се играе на 29-и, а пети – на 2 юни. Първите две срещи са в Правец, вторите две в Стара Загора, а евентуален пети двубой ще е пак в Правец.

В спора за бронзовите медали излизат Рилски спортист и Черно море. След 22 май и първия мач, вторият двубой е насрочен за 24-ти във Варна, а евентуален трети – на 26 май, отново в Самоков.