Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед24092017

Брой 183, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.62891 BGN1 GBP = 2.20549 BGN1 CHF = 1.696 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Крал Роджър VIII

Крал Роджър VIII

Крал Роджър VIII

Роджър Федерер спечели историческа осма титла на “Уимбълдън”. 35-годишният швейцарец отнесе на финала Марин Чилич с 6:3, 6:1, 6:4. Маестрото тотално доминираше и стигна до рекордна 19-а титла от Големия шлем. Той триумфира в Лондон без да загуби сет, като стана вторият тенисист, постигал това, след Бьорн Борг (1976 г.).

След като спечели в 11-ия си финал на “Ол Ингланд Клъб”, Федерер изпревари Пийт Сампрас (2000) и Уилямс Реншоу (1889), които имат по 7 титли. Роджър трябваше да чака пет години преди да спечели 18-ата си титла от Големия шлем. Той изненадващо триумфира на Australian Open в началото на сезона, след като шест месеца бе извън кортовете поради контузия. След това пропусна сезона на клей, за да се завърне триумфално на тревата. Той има само две загуби от началото на годината, а от вчера е вече №3 в световната ранглиста.

Специално е. „Уимбълдън” винаги е бил любимият ми турнир. Моите герои са ходили по кортовете тук. Заради тях и аз станах по-добър. Да пиша история тук значи много“, каза швейцарецът.

Честно казано, изключително изненадан съм от добрия развой тази година и колко добре се чувствам. Знаех, че мога да се справя добре някой ден, но не и на това ниво. Хората нямаше да ми повярват, ако бях казал, че ще спечеля два турнира от Големия шлем. И аз самият не вярвах”., добави Федерер. „Целта е догодина да съм отново тук и да се опитам да защитя титлата си.“, заключи Крал Роджър VIII.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Гърци търсят у нас магарешко мляко, дават €300 за литър

Гърци търсят у нас магарешко мляко, дават €300 за литър

Гърци търсят от наши фермери в Източните Родопи магарешко мляко, като предлагат по 300 евро за литър. Предлагане обаче почти няма. „Животнов…

Прочети още:

Loading...