Коопмедия            ЦКС

Съб21102017

Брой 203, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.65272 BGN1 GBP = 2.17762 BGN1 CHF = 1.69468 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Младок спечели титлата на 400 м с препятствия на световното първенство по лека атлетика

21-годишният норвежец Карстен Вархолм триумфира в бягането на 400 м с препятствия на световното първенство по лека атлетика в Лондон. Европейският шампион за младежи до 23 години от Бидгошч 2017 беше най-бърз на финала с 48.35 сек. и донесе първото злато за скандинавците в беговите дисциплини от 1987 година, когато Ингрид Кристиансен спечели на 10 000 метра в Рим. Вархолм показа най-голяма стабилност на мократа от дъжда писта и изпревари с 14 стотни от секундата бронзовия олимпийски медалист от Рио 2016 и европейски първенец в дисциплината от Амстердам 2016 Ясмани Копейо (Турция). Олимпийският шампион и двукратен световен първенец Керон Клемънт (САЩ) завърши трети за 48.52 сек.

Филис Франсис от САЩ изненадващо спечели в бягането на 400 м. Тя шокира фаворитките с лично постижение в кариерата си от 49.92 сек.

Няколко часа след като направи солово бягане на 200 м, Исаак Маквала се класира и за финала в дисциплината. Ботсванецът, който беше спрян от участие на 400 м заради вирус, завърши втори в първата полуфинална серия с 20.14 секунди (+2.1 м/сек) и продължи към финала по право. Победител в тази серия и най-бърз преди битката за разпределението на медалите беше американецът Айзая Йънг с 20.12 сек.

Световният шампион на 400 метра Уейд ван Нийкерк (ЮАР) намери място сред най-добрите осем с последното най-добро “губещо“ време — 20.28 сек (+0.3 м/сек). Той завърши трети в последния полуфинал, който беше спечелен от Рамил Гулиев (Турция) с 20.17 сек.

Даря Клишина постигна най-добър резултат в квалификацията в скока на дължина. Рускинята, която участва под неутрален флаг, постигна 6.66 м. Нито една състезателка не успя да се справи с квалификационната норма от 6.70 м в проливния дъжд. Олимпийската и световна шампионка Тиана Бартолета (САЩ) записа второ постижение в квалификацията — 6.64 м. Битката за разпределението на медалите е тази вечер от 21 часа българско време.

Георги Кулов представя в Кърджали „Мостът”

В Кърджали ще бъде представена третата поред книга на журналиста, историк и изследовател, дългогодишен автор на вестник „Нов живот”, Георги …