Валута: 1 USD = 1.6688 BGN1 GBP = 2.21574 BGN1 CHF = 1.67222 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) България се издъни, но се размина с голям срам

България се издъни, но се размина с голям срам

„Трикольорите” се добраха до първо равенство срещу Люксембург

Национал­ният отбор на Бъл­гария се изложи при гос­туването си на Люк­сем­бург в пос­ледна среща от светов­ните квалификации за Мон­диал 2018. Тимът на Петър Хуб­чев завърши 1:1, като за първи път в своята история не победи отбора от хер­цог­с­т­вото. Досега “лъвовете“ имаха 13 победи в 13 мача, а шест от тях бяха на стадион “Жозе Бар­тел”, където този път “трикольорите“ прос­паха пър­вото полув­реме, като можеха да се приберат на почивка с няколко гола пасив.

Оливие Тил в 3-тата минута и Ивайло Чочев в 67-ата минута отбелязаха головете за пър­вото равен­с­т­вото между тези два отбора, както и за пър­вото реми на “лъвовете“ в тези квалификации, които завър­шиха кам­панията с 13 точки и без победа като гост.

Селек­ционерът на “лъвовете“ бе нап­равил три промени в със­тава от мача с Фран­ция (0:1). Капитанът Ивелин Попов и Ивайло Чочев, които пропус­наха срещата с “пет­лите“ поради наказания, се завър­наха в със­тава. Те замениха Анд­рей Гълъбинов и наказания Георги Кос­тадинов. Младият Божидар Краев пък дебютира от пър­вата минута за тима, като смени Станис­лав Манолев, който бе оставен на пей­ката през всич­ките 90 минути.

Тимът на Бъл­гария играеше бавно и без идея в атака, а при кон­т­раатаките на домакините изпит­ваше труд­ности.

Така национал­ният отбор на Бъл­гария записа нова негативна страница в своята история. При Хуб­чев тимът показа леко израс­т­ване, но продъл­жава да има прекалено много слабости, за да меч­тае реално за класиране на голям форум.

Скандал след скандал по проблемите на хората с увреждания

Скан­дал след скан­дал по проб­лемите на хората с увреж­дания

И Мая Манолова бясна на социалното ведомство, преписвали стари закони

Законоп­роек­тът за интег­рация на хората с увреж­дания, който под­готвя соц…

Протестът на овцевъди и козевъди се мести в София

Протес­тът на овцевъди и козевъди се мести в София

Тъй като не беше пос­тиг­нато споразумение с Минис­тер­с­тво на земеделието, храните и горите (МЗХГ) как сек­торът да бъде ком­пен­сиран от загубени…