Брой 121, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.68926 BGN1 GBP = 2.22562 BGN1 CHF = 1.69527 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Гришо: Надеждата умира последна

Гришо: Надеждата умира последна

Григор Димит­ров бе много самок­ритичен в изказ­ването си след драматич­ната победа над Райън Харисън във втори кръг на тенис тур­нира от сериите “Мас­търс” в Шан­хай. “Пред­полагам, че надеж­дата умира пос­ледна. Губех с 3:6, а Райън играеше феноменално и наис­тина зас­лужаваше победата. Аз обаче се чув­с­т­вах добре и не мис­лех, че може да загубя. Това е нов тур­нир в нов град с нов корт и нови топки, така че бях ръж­дясал, образно казано. Тряб­ваше ми малко време да се нас­т­роя в обс­танов­ката, защото е първи мач. За мен са много важни двубоите, в които не играя добре и пос­тигам победа, те се ценят най-много. В третия сет нивото ми пос­падна в един момент — водех с брейк, но нап­равих много слаб сервис-гейм, а той започна да рис­кува с ударите си и ръцете му станаха по-ефективни. След това тряб­ваше да се боря пос­тоянно за оставането си в мача, но сигур­ното е, че не трябва да правя такива грешки. Това беше добър урок за мен, ще го запомня и в след­ващите срещи ще гледам да не правя такива грешки”, анализира двубоя Гришо.

Според мен такъв тип мачове дават повече увереност от пер­фек­тен двубой. Аз лично го ценя повече, особено при обрат след три мач­бола, тъй като понякога е изк­лючително трудно да намериш начин да победиш, без да играеш най-добрия си тенис. Сега ми трябва добра почивка, нямам тър­пение за след­ващия мач”, заяви Димит­ров след дуела с Харисън.