Валута: 1 USD = 1.66468 BGN1 GBP = 2.20226 BGN1 CHF = 1.68475 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Сашо Везенков пак не игра за Барселона

Сашо Везенков пак не игра за Барселона

Катулунският тим победи Реал насред Мадрид в баскетболното дерби на Испания

Отборът на Барселона записа важна победа в испанското първенство, след като се наложи над големия си съперник Реал (Мадрид) с 84:80 в среща от VIII кръг, която се игра в испанската столица. Българският национал Александър Везенков, който е част от състава на каталунците, отново остана извън групата и изгледа успеха на съотборниците си от трибуните.

Двубоят бе изключително равностоен, като преди началото на заключителните десет минути резултатът бе 61:61. В последната четвърт битката за всеки сантиметър от терена бе изключително оспорвана, но в решителните моменти възпитаниците на Сито Алонсо използваха по-добре шансовете си и заслужено се поздравиха с победата – 84:80.

Най-резултатен за Барселона беше Адриен Мьоерман с 19 точки, а Кевин Серафин и Рамим Сандърс добавиха съответно по 15 и 13. Лука Дончич за пореден път бе над всички в тима на „Белия балет” и се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 10 борби, а Руди Фернандес завърши с 10 точки.

Капитанът на Барселона Хуан Карлос Наваро пък стана едноличен лидер по участия в голямото баскетболно дерби на Испания. Появяването му в игра по време на Ел Класико срещу Реал (Мадрид) го изкачи на върха в тази класация, след като с 63 дербита задмина друга клубна легенда на каталунците — Хуан Антонио Сан Епифанио, който има 62 двубоя срещу Реал.

Наваро стана №1 по победи в Ел Класико с общо 35, като в това число влиза и последния успех с 84:80, при който Хуанпи вкара 6 точки за 15 минути игрово време.

“Този мач дойде в труден за нас момент. Победите в дерибто не са лесни и винаги е трудно да постигаш успех, още повече в Мадрид“, коментира Наваро след триумфа на “лос кулес“ в испанската столица. В кариерата си на клубно ниво в Европа той е играл единствено за Барса, а по-късно през ноември ще отбележи 20 години от професионалния си дебют.