Коопмедия            ЦКС

Сря22112017

Брой 226, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66908 BGN1 GBP = 2.21003 BGN1 CHF = 1.68012 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) За финал на 2017-та България победи Саудитска България

За финал на 2017-та България победи Саудитска България

Националите постигнаха престижен успех с 1:0 над участник в Мондиал 2018

Националният отбор на България победи с 1:0 Саудитска Арабия в контрола, играна в Лисабон. Единственото попадение падна в края на мача, като точен в 81-ата минута бе капитанът Ивелин Попов. Като цяло нашите момчета заслужено спечелиха срещу участника на Мондиал 2018, тъй като през по-голямата част от срещата бяха по-активният тим и имаха повече чисти положения. Все пак съперникът показа, че е сериозен отбор и на няколко пъти също бе близо до гола, но при две ситуации вратарят Пламен Илиев се намесваше отлично след статични положения, а веднъж и Михаил Александров изби от голлинията.

Селекционерът Петър Хубчев бе заложил на Пламен Илиев на вратата, а пред него в защита действаха — Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков и Антон Недялков. Георги Костадинов беше опорен халф, а четиримата пред него бяха — Тодор Неделев, Симеон Славчев, Мартин Райнов и Ивелин Попов, докато Спас Делев бе на върха на атаката.

В средата на втората част Хубчев направи няколко смени, които раздвижиха играта на отбора. На терена се появиха Георги Миланов, Андрей Гълъбинов и Александър Тонев. В края на мача пък дебют за България направи халфът на Славия Иван Минчев.

В 81-ата минута крепостта на Саудитска Арабия рухна. Миланов получи топката по левия фланг и без да се бави я качи на главата на Попов, който прониза вратата на арабите. По-малко от 120 секунди по-късно съперникът остана с човек по-малко, след като Ал Хараби влезе много грубо в краката на Миланов и съдията Фабио Белисимо му показа директен червен картон.

Това бе трети мач между двата тима в историята. Преди това със съперника си бяхме разменили по една победа. Арабите бяха спечелиха с 1:0 през 1996 година, а ние си върнахме за загубата с успех с 2:0 през 2010-а в Истанбул.