Брой 78, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.58894 BGN1 GBP = 2.23248 BGN1 CHF = 1.63394 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Хвалят Везенков след успех на Барса

Хвалят Везенков след успех на Барса

Барселона записа десетата си победа в баскетболното първенство на Испания, а Александър Везенков показа, че навлиза във форма. В първия си мач за новата 2018 година, каталунците бяха убедителни като гости на Гипускоа (Сан Себастиан) и спечелиха със 101:77, а по този начин изместиха Фуенлабрада от третото място в класирането на Лига АСВ. Баските са един от най-удобните съперници за Барса. Каталунският тим е спечелил вече 13 поредни мача срещу Гипускоа, а последното им поражение срещу този опонент датира от октомври 2010 година.

Везенков завърши като втори най-резултатен сред играчите на Сито Алонсо със своите 14 точки. Българският национал се включи ефективно от пейката и игра 23 минути, като овладя 4 борби, даде 1 асистенция, отне 1 топка и удари 2 чадъра. Така Александър Везенков изравни най-доброто си постижение по ефективност за настоящия сезон в испанското първенство, а това не остана незабелязано от местните анализатори. Близо два месеца 22-годишното крило бе извън сметките на треньора Алонсо както в Европа, така и в Испания. След връщането му в отбора обаче той отговори със силни минути, както срещу баските, така и срещу Химки в Евролигата в края на миналата седмица.

“Везенков продължава да показва на Сито Алонсо, че заслужава повече минути. Българинът изигра най-добрия си мач за сезона”, пише най-популярното баскетболно издание на Иберийския полуостров — Gigantes Del Basket.