Валута: 1 USD = 1.66185 BGN1 GBP = 2.20773 BGN1 CHF = 1.72899 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Монтана е първият полуфиналист във волейболната Суперлига

Монтана е първият полуфиналист във волейболната Суперлига

Левски остана в играта, ще има трети мач с Пирин в Разлог

Тимът на Монтана е първият полуфиналист в Суперлигата, след като надделя като гост над Добруджа 07 с 3:2 гейма в драматичен двубой от 1/4-финалната серия, изигран в зала “Добротица“. В първия двубой отборът на Монтана също записа успех над Добруджа.

Волейболистите на Левски останаха в битката за място на полуфинала, след като се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:2 гейма в драматичен двубой. Мачът беше много нервен, изпълнен с прекъсвания и разправии. Проблеми със системата видео-чек доведе до повече от пет минутно прекъсване в края на първия гейм. При 25:24 атака в аут на Левски бе оспорена от треньора Владо Николов и двата тима бяха принудени да подскачат на игрището, а публиката недоволно освирка забавянето. В крайна сметка отсъждането бе в полза на Пирин и гостите затвориха гейма в своя полза.

В петата решителна част драмата бе пълна, играта тръгна равностойно. След 12:10 домакините съумяха да поведат в резултата, след което последва оспорване на следващата точка. Въпреки опитите на гостите да се върнат в играта, „сините” спечелиха частта с 15:13, а с това и мача.

Така “сините“ изравниха серията и всичко ще бъде решено от третата среща, която ще се изиграе в петък в Разлог.

Марек (Дупница) поднесе сензацията във втория кръг от 1/4-финалите в Суперлигата, след като се наложи с 3:0 гейма над Нефтохимик 2010 (Бургас) в Дупница. Така двата отбора си размениха по една домакинска победа, а третият решаващ мач на 19 март (понеделник) ще определи полуфиналиста в серията.

ЦСКА изравни 1/4-финалната серия с Хебър, след като в зала “Васил Левски“ в Пазарджик “червените“ се наложиха с 3:0 гейма. Така трети мач в петък в София ще излъчи полуфиналиста.