Брой 78, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.58894 BGN1 GBP = 2.23248 BGN1 CHF = 1.63394 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Соколов на финал в Италия

Соколов на финал в Италия

Националът Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха за финала в италианското волейболно първенство и ще защитават титлата си от миналия сезон. Воденият от Джампаоло Медей отбор надигра Азимут (Модена) с 3:1 (25:19, 19:25, 25:20, 30:28) гейма в четвъртия мач помежду им. Така с 3:1 успеха в серията шампионите продължават напред.

Цецо Соколов игра силно и стана реализатор №1 за победителите с 15 точки. Османи Хуанторена и Енрико Честер добавиха по още 12 точки за успеха на Лубе.

За Модена Ървин Нгапет заби с 21 точки. Българският разпределител Чоно Пенчев бе в групата за мача на Модена, но треньорът Радостин Стойчев не го пусна в игра.

На финала Лубе ще се изправи срещу победителя от двойката Перуджа — Тренто.