Брой 77, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.57958 BGN1 GBP = 2.24873 BGN1 CHF = 1.63312 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Локомотив (Пд) си гарантира участие в битката за Европа

Локомотив (Пд) си гарантира участие в битката за Европа

Локомотив (Пловдив) победи у дома Етър с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига и отново се доближи на две точки от лидера в група „Б” на втората осмица Септември (София). Така “смърфовете“ си гарантираха едно от първите две места в групата и участие в битката за квота в Лига Европа.

Смърфовете” доминираха през целия мач и имаха повече положения за гол, но само веднъж успяха да огорчат вратаря на гостите Денис Гргич — в 53-тата минута, когато точен бе Димо Бакалов. В 78-ата минута Георги Пашов от гостите се озова на голова позиция и шутира. Топката се удари в ръката на Езе, но съдията посочи корнер.

Треньорът на Етър Красимир Балъков бе ядосан от съдийството след загубата с 0:1 при визитата на Локомотив (Пловдив). “Направихме всичко възможно. Играхме футбол, отворено и агресивно. Не мога да кажа нищо негативно за моя отбор. Искам да видя последната ситуация. Ясно е, че сме новак в Първа лига и нямаме лоби. Аз нямам думи. Това, което ми казаха, е, че има дузпа. На нас ни трябва една ситуация, за да вкараме гол. Всеки мач има нещо срещу Етър. Аз имам търпение, но то бива, бива. Ужас. Клубът трябва да бъде защитен” заяви Балъков след срещата.

Септември победи Дунав с 2:0 в другата среща от група „Б” от 29-ия кръг на Първа лига. Домакините записаха пета загуба в последните си седем мача, докато столичани са с най-добър точков актив от всички във втората осмица.

Гол на Крис Гади в 15-ата и автогол на Милчев в 23-тата решиха спора в полза на Септември.

Феновете в Русе призоваха за промяна в клуба с възгласи “Оставка!“, докато Септември си гарантира оставането в елита и през следващия сезон.