Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб22092018

Брой 181, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66185 BGN1 GBP = 2.20773 BGN1 CHF = 1.72899 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

За мен победата е специална, обяви треньорът на „червените” Христо Янев

Бъдещето на треньора на Левски Делио Роси е неясно след загубата с 2:3 от ЦСКА в последното дерби за сезона в Първа лига. Сега „сините” трябва да вземат поне точка при гостуването си на Верея в последната среща от шампионата, за да се класират трети и да играят бараж за Лига Европа. Двубоят е на 20 май от 20 часа. По същото време Берое гостува на ЦСКА.

“Не заслужавахме да загубим. Бяхме в трудно положения заради контузени и наказани футболист. ЦСКA не ме изненада с нищо. Беше същият отбор, какъвто и в предишните пет мача. Ние не трябваше да позволяваме да се стига до толкова контраатаки. Младите Юруков и Папазов показаха това, което могат. Играха с желание и себераздаване, но не са готови. Трябва да растат още. В тези шест мача срещу ЦСКА няма от какво да съжаляваме. Сега, за да играем в Европа, трябва да си спечелим мястото. Идва мач с Верея, в който трябва да играем за победа. Относно моята позиция в клуба — ще го обсъдим с ръководството“, заяви Делио Роси.

Това бе първа победа на Христо Янев като треньор на ЦСКА във вечното дерби. „Създадохме много положения през първото полувреме. После направихме грешка в защита, от която противникът се възползва. От там нататък реакцията на моите играчи е похвална. Реагираха добре, заслужават само добри думи“, каза Христо Янев.

На въпрос, защо не бяха материализирани създадените положения, треньорът отговори: „Не бяхме достатъчно концентрирани, а създавахме ситуации с такава лекота… И то срещу противник, срещу когото обикновено мачовете са трудни. Беше удоволствие да се гледа отстрани как създавахме положения. Използвахме Кирил Десподов на върха на атаката, защото е бърз и защото може да преодолее защитата на Левски. Той е млад футболист, пред когото предстои голямо бъдеще. Въпросът е да се възползва от шанса си, който му се предлага в ЦСКА.“

За мен е много специална тази победа, защото минахме през доста трудности. Мачът беше емоционален, благодарен съм на Владо Манчев и Ивайло Петров, както и на останалите момчета от екипа. Дербито беше абсолютно същото, каквото го помня като футболист. ЦСКА ме зарежда, мога да кажа, че съм се върнал сред живите. Благодаря на семейството ми, което ме подкрепи“, завърши младият наставник на ЦСКА.

България

Икономика

Култура

„Един пазарен ден отпреди 100 г.“ очаква Златоград

„Един пазарен ден отпреди 100 г.“ очаква Златоград

Калдъръмите на Етнографския комплекс в Златоград ще бъдат сцена на възстановка “Един пазарен ден отпреди 100 г.“ на 23 септември. Събитието …

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Loading...