Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб21072018

Брой 142, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.68781 BGN1 GBP = 2.19023 BGN1 CHF = 1.68287 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

Бъдещето на Роси неясно след загубата от ЦСКА

За мен победата е специална, обяви треньорът на „червените” Христо Янев

Бъдещето на треньора на Лев­ски Делио Роси е неясно след загубата с 2:3 от ЦСКА в пос­лед­ното дерби за сезона в Първа лига. Сега „сините” трябва да вземат поне точка при гос­туването си на Верея в пос­лед­ната среща от шам­пионата, за да се класират трети и да играят бараж за Лига Европа. Двубоят е на 20 май от 20 часа. По същото време Берое гос­тува на ЦСКА.

“Не зас­лужавахме да загубим. Бяхме в трудно положения заради кон­тузени и наказани фут­болист. ЦСКA не ме изненада с нищо. Беше същият отбор, какъвто и в предиш­ните пет мача. Ние не тряб­ваше да поз­воляваме да се стига до тол­кова кон­т­раатаки. Младите Юруков и Папазов показаха това, което могат. Играха с желание и себераз­даване, но не са готови. Трябва да рас­тат още. В тези шест мача срещу ЦСКА няма от какво да съжаляваме. Сега, за да играем в Европа, трябва да си спечелим мяс­тото. Идва мач с Верея, в който трябва да играем за победа. Относно моята позиция в клуба — ще го обсъдим с ръковод­с­т­вото“, заяви Делио Роси.

Това бе първа победа на Христо Янев като треньор на ЦСКА във веч­ното дерби. „Съз­дадохме много положения през пър­вото полув­реме. После нап­равихме грешка в защита, от която против­никът се въз­пол­зва. От там нататък реак­цията на моите играчи е пох­вална. Реагираха добре, зас­лужават само добри думи“, каза Христо Янев.

На въп­рос, защо не бяха материализирани съз­дадените положения, треньорът отговори: „Не бяхме дос­татъчно кон­цен­т­рирани, а съз­давахме ситуации с такава лекота… И то срещу против­ник, срещу когото обик­новено мачовете са трудни. Беше удовол­с­т­вие да се гледа отс­т­рани как съз­давахме положения. Изпол­з­вахме Кирил Дес­подов на върха на атаката, защото е бърз и защото може да преодолее защитата на Лев­ски. Той е млад фут­болист, пред когото пред­с­тои голямо бъдеще. Въп­росът е да се въз­пол­зва от шанса си, който му се пред­лага в ЦСКА.“

За мен е много специална тази победа, защото минахме през доста труд­ности. Мачът беше емоционален, благодарен съм на Владо Ман­чев и Ивайло Пет­ров, както и на останалите мом­чета от екипа. Дер­бито беше абсолютно същото, как­вото го помня като фут­болист. ЦСКА ме зарежда, мога да кажа, че съм се вър­нал сред живите. Благодаря на семейс­т­вото ми, което ме под­к­репи“, завърши младият нас­тав­ник на ЦСКА.

България

Въп­реки реп­ликите между пат­риотите Каракачанов обяви: Коалицията ще се запази

Естес­т­вено, че Обединените пат­риоти ще бъдат Обединени. Това заяви в кулоарите на пар­ламента минис­търът на отб­раната Красимир Каракачанов, к…

Прочети още:

Loading...

Икономика

Жътвата на есенниците изостава

Жът­вата на есен­ниците изос­тава

Пад­налите валежи въз­п­репят­с­т­ваха жът­вата на някой есенни кул­тури в страната. Пуб­ликувани оператив­ните данни на екс­перти на МЗХГ към 12.07.20

Прочети още:

Loading...

Култура

Представят спасените бойни знамена на Българската армия

Пред­с­тавят спасените бойни знамена на Бъл­гар­с­ката армия

Изложбата в националния военнисторически музей се посвещава на 140 години от създаването на Българската армия и 100 години от края на Първат...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Чумата продължава да мори стадо след стадо

Чумата продъл­жава да мори стадо след стадо

Вторично огнище пламна в гр.Болярово, има заповед животните да бъдат ликвидирани

Със заповед на изпъл­нител­ния дирек­тор на Бъл­гар­с­ката аген­ция…

Прочети още:

Loading...