Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон24092018

Брой 182, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66185 BGN1 GBP = 2.20773 BGN1 CHF = 1.72899 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Камата припомни: На два пъти Париж падна в „българските крака”

Скандалният съдия от САЩ’94 се извини на Христо Стоичков за неотсъдената дузпа

Христо Стоичков даде интервю за Нова телевизия oт Франция, в което говори за успехите си във футбола, за това, което го радва в момента, за нещата в спорта, като не пропусна да каже и кой ще е новият световен шампион. Камата беше капитан на звездния отбор от Мондиал’98, който игра в Париж срещу Франция от същата година, като “петлите“ бяха водени от Зинедин Зидан.

Стоичков получи специално послание от рефера Жоел Киню, който не посмя да отсъди дузпа за игра с ръка на Костакурта на полуфинала между Италия и България по време на световното първенство САЩ94. “Това е част от човешката природа, това е въпрос на лично възприятие на нещата, Стоичков е институция не само в България, но и в света, трябва да приемеш решенията на хората, грешките са част от играча“, заяви Киню.

“Няма шанс да му простя, той е непочтен човек, наглец!“, беше отговорът на Стоичков.

“Париж е голям и красив град, но два пъти падна в българските крака. През 1993 година, когато с великолепна игра се класирахме за Световното първенство с двата гола на Емил Костадинов и когато спечелих Златната топка. Да си стигнал на най-високото стъпало, да си тръгнал от една малка България, няма как да се опише“, заяви легендата на българския футбол.

“Внучката ми Мия, ме прави много щастлив, на този етап по-голямо от това щастие няма, това ми е купата, която взимам всеки ден, по 20 часа съм с нея. Със спорт 100 % ще се занимава“, разкри Стоичков.

“Имахме този шанс през 1993 година, играехме в силни европейски първенства и затова елиминирахме Франция. След това те направиха промени и станаха световни шампиони. На Мондиала в САЩ елиминирахме Германия. Те направиха промени и се върнаха в световния елит. Ние сме от днес за днес, нямаме стратегия за нашия спорт, днес излизаме трябва да победим с 3:0, утре какво ще стане не знаем, няма основа, детско-юношеският футбол го няма, чакаме медали от борбата, от волейбола, но имаме една зала. В гимнастиката имаме успехи, но там са Илиана Раева, Мария Петрова, работи се здраво“, коментира още Стоичков.

“Не сме заслужили да играем в Русия, на каква основа да сме там, били сме Швеция и Холандия, но какво от това, да престижно е, но във важния мач срещу Беларус губим. Не искам да ме командват, не искам да съм в българския футбол. Ще се радвам, някой друг българин да вземе Златната топка. Бил съм Спортист на годината, пет пъти Футболист на годината. След мен са двамата Петрови — Стилиян и Мартин, и Бербатов“, добави легендарният №8.

“Преди 1990 година имаше много ред и дисциплина, имаше казарма, имаше училища, спортни училища. На това се дължаха успехи в спорта”, убеден е Камата.

“Аржентина ще е световен шампион, Франция ще е на финал на Мондиала в Русия. Това световно първенство е последната голяма възможност на Меси да спечели отличие от голям шампионат, желая му го от сърце“, завърши Христо Стоичков.

България

Икономика

Култура

„Един пазарен ден отпреди 100 г.“ очаква Златоград

„Един пазарен ден отпреди 100 г.“ очаква Златоград

Калдъръмите на Етнографския комплекс в Златоград ще бъдат сцена на възстановка “Един пазарен ден отпреди 100 г.“ на 23 септември. Събитието …

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Loading...