Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря19122018

Брой 244, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.71911 BGN1 GBP = 2.18005 BGN1 CHF = 1.73374 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Григор Димитров: Талантът не печели мачове

Григор Димитров: Талантът не печели мачове

Григор Димитров: Талантът не печели мачове

Григор Димитров е поставен под №5 в схемата на Откритото първенство на Канада по тенис. Това му даде шанса да почива в първия кръг, защото схемата е за 56 тенисисти.

Макар и не играещ добре в последните месеци Димитров е голяма атракция и официалния сайт на ATP направи специален материал за българина.

“Големи неща се очакваха от Григор Димитров през този сезон, след като през миналия успя да спечели финалите в Лондон. Очакванията не бяха нещо ново за талантливия българин. Той се изправя пред тях през целия си живот в тениса. Но след достигането до рекордното трето място в света през януари, 2018-та година не отговори на очакванията на самия Димитров“, пише сайтът.

а спечелиш турнир от Големия шлем, ако искаш да си номер едно в света, има толкова много други неща, които трябва да сториш, за да стигнеш до това ниво. Разбира се, талантът добавя към определени ситуации, но той не е водещ. Зависи върху какво се фокусираш. Аз никога не съм бил типа играч, който обича да се фокусира върху наградния фонд, точките или такива неща. Аз винаги съм търсил позитивите. Беше тежко да загубя в първи кръг на Уимбълдън, но трябва да откриеш позитивите в тази негативна ситуация. Едно от най-трудните неща в тениса е да останеш позитивен след загуба. За мен всеки мач в момента е много важен. Не се опитвам да се върна под №2, 3, 4, или който и да е. Фокусиран съм върху голямата картина и нещата, които искам да правя по-добре. Понякога два — три мача могат да обърнат всичко за теб. Ако останеш събран, ако останеш умен и правиш правилните неща, просто никога не знаеш кога нещата ще се обърнат в твоя полза“, каза Гришо.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Земеделското министерство отвори постоянен офис в Китай

Земеделското министерство отвори постоянен офис в Китай

Българското министерство на земеделието, храните и горите (МЗХГ) откри свой постоянен офис с експозиционна площ в китайския град Нинбо. Офис…

Прочети още:

Loading...