Коопмедия            ЦКС

Сря14112018

Брой 219, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.73682 BGN1 GBP = 2.2495 BGN1 CHF = 1.72047 BGN (=)
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Григор Димитров победи Фернандо Вердаско с 4:6, 6:2, 7:6 (5)

Григор Димитров победи Фернандо Вердаско с 4:6, 6:2, 7:6 (5)

Раонич или Тиафо ще е следващият съперник на Гришо

Григор Димитров се завърна подобаващо на корта. Гришо се справи със съпротивата на Фернандо Вердаско и вече е в третия кръг на Откритото първенство на Канада. Това се случи след драматичен успех с 4:6, 6:2, 7:6 (5). Зрелищният двубой бе белязан и от прекъсване, след като в третия сет, при резултат 4:4, заваля силен дъжд.

В следващия етап Гришо ще премери сили с победителя от двойката Милош Раонич и Франсис Тиафо.

На трибуните в Торонто беше и личният треньор на Димитров — Дани Валверду, което тушира слуховете за разрив в техните професионални взаимоотношения.

Срещата започна много неприятно. Григор сервира първи, но допусна пробив, който на практика реши сета. Той опита да се върне, имаше две възможности за това, но Вердаско се спаси.

Хасковлията отново натисна подаването на съперника си и двамата изиграха най-дългия гейм в първата част. Григор изпусна за трети път да пробие и тук на практика приключи сета.

Следващите шест гейма бяха светкавични. В последния Димитров оказа съпротива и спаси два сетбола, но третият беше реализиран с ас от испанеца за 64.

В началото на втория сет Григор отново имаше проблеми със сервиса си, но този път не загуби подаването си. В четвъртия гейм и с отлична игра от задна линия той успя да направи първия пробив в мача за 31.

Това смени тотално картината в мача. Вердаско трудно реализираше точки дори след вкаран първи сервис и беше отново пробит за 62. Сетът продължи 38 минути, но предимството на Григор беше значително.

Третият и петият гейм бяха инфарктни. Григор спаси общо 4 точки за пробив и бяха разиграни 24 точки. Все пак в решителните моменти силния сервис на българина си каза думата.

След двучасова пауза заради дъжда, играта беше подновена като Гришо стартира със сервис гейм. При преднина от 5:4 за Димитров, Вердаско сервира за оставането си в мача. Ибериецът демонстрира класа и успя да докара нещата до тайбрек, който Григор спечели, а с това и мача.

Румен Радев: Държавата е длъжник на бизнеса, но бизнесът е длъжник на гражданите по отношение на заплащането

У нас има два типа бизнес – единият търси „правилните“ хора с достъп до публичен ресурс и корумпира, другият залага на иновации и развива ик...