Коопмедия            ЦКС

Пет14122018

Брой 241, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.72381 BGN1 GBP = 2.16989 BGN1 CHF = 1.73297 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Ботев взе пловдивското дерби, Тодор Неделев с гол шедьовър

Ботев взе пловдивското дерби, Тодор Неделев с гол шедьовър

Пловдивският Ботев постигна успех над съгражданите си от Локомотив с 2:0 в двубой от 18-ия кръг на Първа лига и в 108-ото дерби между двата тима за първенство, като изравни баланса на по 39 победи и 30 равенства. Ботев удари “смърфовете“ в началото на втората част, когато Кристиан Димитров вкара с глава след центриране на Тодор Неделев от корнер за 1:0. Локомотив отвърна с положение на Анте Аралица в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. След час игра и появилият се като резерва Бирсент Карагерен бе близо до гола, но ударът му премина покрай гредата на вратата на Ботев.

“Канарчетата“ бяха на сантиметри от втори гол в 66-ата минута, но след удар на Лъчезар Балтанов топката облиза гредата. Секунди по-късно Тодор Неделев успя да взриви “жълто-черната“ част от стадиона с гол от центъра, успявайки да прехвърли излезлия напред вратар на домакините Мартин Луков за 2:0.