Брой 94, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75065 BGN ↑ 1 GBP = 2.23281 BGN ↓ 1 CHF = 1.73343 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Меси поведе Барса към 1/4-финалите

Меси поведе Барса към 1/4-финалите

Барселона победи Лион с 5:1 у дома в среща реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и след 0:0 в първата среща продължава напред. Двубоят на “Камп Ноу“ започна с натиск на домакините и Лионел Меси се разписа в 18-ата след дузпа, отсъдена за фаул срещу Суарес. Филипе Коутиньо (31) удвои преднината на домакините.

През второто полувреме отново Меси беше в центъра на събитията, когато в 55-ата минута поиска дузпа за фаул на Денайер, но реферът замълча. Лион намали резултата, след като Лука Тусар вкара за 2:1, а попадението му беше признато едва две минути по-късно заради консултация с ВАР заради съмнения за засада и фаул в атака. Автор на третия гол за Барса стана Лионел Меси (78), справил се с трима защитници и вратаря на гостите с каскада от финтове. Две минути по-късно отново аржентинецът подаде на Жерар Пике за 4:1, а малко по-късно повтори упражнението, но с пас към Усман Дембеле за крайното 5:1.