Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон17062019

Брой 113, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.73251 BGN ↑ 1 GBP = 2.19885 BGN ↓ 1 CHF = 1.74519 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Женският ни национален отбор по борба втори в Европа

Женският ни национален отбор по борба втори в Европа

Женският ни национален отбор по борба втори в Европа

Женският национален тим по борба на България се нареди на второ място в отборното класиране на европейското в Букурещ. Нашите момичета приключиха първенството със 112 точки, като Тайбе Юсеин и Биляна Дудова защитиха титлите си, сребро добавиха Миглена Селишка и Евелина Николова, а Мими Христова се нареди пета. Трофеят бе връчен на старши треньора Петър Касабов.

Първи е тимът на Украйна със 168 точки, трети е съставът на Турция с 98 т. На четвърто място са Азербайджан с 96 т., а отборът на Русия е пети с 89 т.

„Резултатите доказват, че България разполага с една от най-силните школи за женска борба в света. Радвам се на всички момичета, въпреки че две състезателки загубиха финалите. Гордея се, че те успяха да се съберат и да постигнат този голям успех, въпреки травмите. В момента не сме в най-добрата ни форма. Всичко е на 80 процента и сме насочили погледи към световното първенство. Надявам се да успеем, защото на шампионата на планетата конкуренцията наистина ще бъде убийствено“, заяви старши треньорът на женския национален отбор по борба Петър Касабов.

Европейската шампионка Тайбе Юсеин бе доволна от новата си титла на Стария континент. “Имаше напрежение преди финала. Познавах добре италианката, но финалът си е финал. Винаги си представям по-лесни победи, но не беше и кой знае колко трудно. Опитах се да я туширам, но не винаги се получава. Важното е, че спечелих. Посвещавам титлата на треньорския щаб. Работим за нови неща в технически естество. Искам да повторя миналогодишния успех”, каза Тайбе веднага след триумфа.

“Трябваше да взема победата за България. Усещането е страхотно, защото титлата ми струва много усилия. Благодаря на треньорския щаб, на момичетата в отбора, на клуба ми. Тази титла беше трудна за мен, защото лекувах травма и бях в нова категория, но се доказах отново. Вече имам трето европейско злато, което значи, че съм една от по-добрите в борбата и се радвам, че завърших първенството без загубена точка. Това показва, че заедно с треньорите вървим напред. Голямата цел сега е да се възстановя от всички травми. Очаква ни много, много работа, за да вземем квоти за олмпийските игри“, заяви Биляна Дудова след успеха си с 3:0 срещу рускинята Светлана Липатова във финала на кат. до 59 кг.

България

Президентът откри Шестия световен конгрес на информационните агенции

Президентът откри Шестия световен конгрес на информационните агенции

Авторитетният форум е организиран от Българската телеграфна агенция

Осигуряването на достъпна, навременна и обективна информация, свободна от...

Прочети още:

Loading...

Икономика

Култура

Милен Русков спечели Вазовата награда за литература

Милен Русков спечели Вазовата награда за литература

Милен Русков е носителят на Националната Вазова награда за литература за 2019 година. Детският вариант на наградата е присъдена на младата а...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Пак дойде жътвено време

Пак дойде жътвено време

Земеделци притеснени да не се получи ситуацията от миналата година,когато пшеницата покълна заради влагата

В село Търнава, община Тунджа, дне...

Прочети още:

Loading...