Нед16062019

Брой 113, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.73251 BGN ↑ 1 GBP = 2.19885 BGN ↓ 1 CHF = 1.74519 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА победи груб Берое в мач с 10 жълти картона

ЦСКА победи груб Берое в мач с 10 жълти картона

Дузпата бе безспорна, бях повален в наказателното поле, заяви Евандро

ЦСКА постигна много труден, но в същото време и доста ценен успех над Берое с 2:0. Първият гол в мача на “Българска армия“ отбеляза Евандро, разписал се през първата част от дузпа. Попадението в 13-ата минута бе и дебютно за бразилеца в Първа лига. Вторият гол падна в самия край, а негов автор бе Кристиян Малинов. Двубоят ще се запомни с много грубите изяви от страна на гостите, които получиха 7 жълти от общо 10 картона.

Треньорът на домакините Любослав Пенев бе дал почивка в срещата на нападателя Али Соу, който бе заменен от Рафаел Енрике. В тази ситуация атаката на “червените бе водена от Евандро. В състава на Берое също имаше интересна промяна, като наставникът Александър Томаш остави Мартин Камбуров на пейката за своя тим. Той бе заменен от Мешка, който поведе атаката на старозагорци.

Още в 6-ата минута “армейците“ получиха лоши новини, след като Тиаго напусна контузен. В 13-ата минута се стигна и до първото попадение. Евандро получи страхотен пас и навлезе в наказателното поле на беройци, след което бе бутнат от Никита Баранов. Съдията Валентин Железов веднага маркира нарушението и отсъди дузпа. Наказателният удар бе изпълнен безупречно именно от бразилеца, който откри резултата.

В края на срещата Берое игра с човек по-малко, тъй като появилият се в 77-ата минута Владимир Гаджев, получи травма и напусна терена, а гостите вече бяха изчерпали трите смени.

След срещата нападателят на ЦСКА Евандро сподели, че дузпата е била чиста, като определи успеха като такъв, който дава самочувствие. “Започнахме да подготвяме тази победа още от понеделник, когато стартираха тренировките за този мач. Всички се готвихме старателно, всички искахме да победим. Когато целият отбор желае едно и също се получава“, каза Евандро.

“Бутнах топката пред себе си, изпреварих противника и бях задържан. Това е дузпа. По време на тренировки винаги изпълнявам дузпи. Имах късмета да отбележа първия си гол в първенството. Тази победа дава самочувствие не само на мен, но и на целия тим. Отбор, който работи много, постига победи“, завърши бразилецът.