Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря23102019

Брой 205, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75726 BGN ↑ 1 GBP = 2.2725 BGN ↓ 1 CHF = 1.77738 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Любо Пенев е сигурен, че ЦСКА ще елиминира Ботев (Пд)

Любо Пенев е сигурен, че ЦСКА ще елиминира Ботев (Пд)

Любо Пенев е сигурен, че ЦСКА ще елиминира Ботев (Пд)

Поръчките идват от едни офиси в Бояна, до Околовръстното шосе, твърди треньорът на „червените”

Наставникът на ЦСКА Любослав Пенев заяви категорично, че “червените“ ще отстранят Ботев (Пд) в днешната полуфинална среща-реванш от турнира за Купата на България. Двубоят на стадион „Българска армия” е от 19 часа, а първият мач завърши 3:2 за „канарчетата”. “Всички срещи за нас са важни. Една от целите ни е Купата на България. Искаме да играем финал и да го спечелим, пътят в този турнир е по-кратък. В първенството в никакъв случай не се предаваме, остават шест мача, това са 18 точки. Всичко е възможно. Тиаго е в групата, ще видим кои ще започнат. На разположения са почти всички футболисти. Умората няма да се отрази в никакъв случай. Тренираме, възстановяваме се бързо, нормално е всичко, предвид гъстата програма, се справяме добре. Убеден съм, че момчетата ще направят един силен мач” започна Пенев.

„Искаме и се готвим да победим и ще победим. Изоставаме с един гол, така е, но момчетата ще играят добър силен, отворен футбол, агресивен, с положения, близко до противниковата врата. Не ме притеснява преднината на Ботев. Съдията Петър Костадинов? Не минава моя пресконференция без темата за реферите. Докато виждам нередности, няма да си мълча. Във всички професионални спортове има правила, така е и във футбола. Съдиите не са най-виновните. Най-виновни и най-отговорни са поръчителите. Поръчките идват от едни офиси в Бояна, до Околовръстното шосе”, продължи треньорът на ЦСКА.

„Очаквах да ни свири друг човек - този, който ръководи последните два мача за Купата на България. Най-вероятно е било случайност. В първия двубой санкционира Бикел, във втория го изгони. Някои хора се радват, че не се спазват правилата. Не мога да го допусна, ще си дам мнението. Не искам да ми помагат, но не искам и да ме ощетяват. Това се случва във всеки един мач. Гледаме двубоите, може и да е случайно. Анализирам поведението и на отборите. В едни мачове са кротки като агънца, в други ритат като катъри, съдията не взима никакво участие, не пази футболистите, това ми прави впечатление и го казвам. Играем добре и с 11, и с 10, не сме пробвали с 9 играчи, има достатъчно време до края на първенството. Искам обективно съдийство. Това искам аз, много ли е?! Ако има фаул за ЦСКА, срещу ЦСКА, да се свири. Гледаме другите първенства - испанско, английско. Те ще ги разкостят тези рефери при едно такова съдийство, няма да ги допуснат до терена. Не съм казвал поръчките срещу кой са. Визирах офис на Околовръстното шосе. Искам обективност, нищо повече. Спираме дотук. Говорете ми за футбол, ако не, си тръгвам. Напрежение няма да се получи в никакъв случай. Да не се вземе трофей е един от вариантите, не го крия, не го премълчавам. Готови сме да постигнем целите. Но може и да не се спечели трофей, така е. Загуба обаче не ми минава през акъла - манталитет на победител. Ако другият отбор е по-добър, ще го поздравим и така”, завърши Любослав Пенев.

Култура

Свят

Земеделие