Валута: 1 USD = 1.76567 BGN ↓ 1 GBP = 2.28557 BGN ↓ 1 CHF = 1.78143 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Паулиньо взе български паспорт

Паулиньо взе български паспорт

Черно море загуби с 1:5 от Левски и вече 61 години е без победа на „Герена”

Ръководството на Левски взе мерки и успя да реши сериозен проблем около състава, след като Паулиньо получи българско гражданство. Това значително улеснява задачата на наставника Георги Тодоров при селектирането на състезателите, защото в групата могат да фигурират само по трима футболисти от държави извън Европейския съюз. В Левски това бяха Паулиньо, Хали Тиам, Еркебулан Сейдахмет и Милош Цветкович. Досега винаги единият отпадаше за двубоите на „сините“. След като казусът бе решен и Паулиньо получи български паспорт, и четиримата попаднаха в групата на треньора за битака с „моряците“.

Левски победи Черно море с 5:1 като домакин в двубой от 33-ия кръг на Първа лига и вече е на 4 точки зад втория ЦСКА три мача преди края. Така “моряците“ нямат успех на “Герена“ от 61 години - 1:0 на 26 април 1958 г.

Домакините показаха голяма ефективност в нападение като в началните минути Станислав Костов с глава и Паулиньо след центриране на Илия Юруков направиха 2:0 с първите два точни удара във врата на Черно море. “Сините“ продължиха да поддържат 100% ефективност в нападение и Мариани вкара за 3:0 в 31-ата минута при третия точен удар в мача.

Вратарят на гостите Георги Китанов, станал баща в деня на двубоя, се намеси успешно за първи път едва в 39-ата минута при удар на Станислав Костов. Секунди след подновяването на играта голмайстора на Левски без проблем реализира за 4:0.

В следващия половин час играта се поуспокои, а двамата треньори направиха всичките шест смени, като в игра се появиха Божинов, Райнов и Цветкович за Левски, и Василев, Русев и Родриго Силва за Черно море. Левски стигна до пети гол в 82-ата минута, когато Станислав Иванов се разписа с глава, а малко по-късно Дани Кики вкара почетно попадение за Черно море .