Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря16102019

Брой 200, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77303 BGN ↑ 1 GBP = 2.22296 BGN ↓ 1 CHF = 1.78078 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Гришо слезе с две места в ранглистата

Гришо слезе с две места в ранглистата

Григор Димитров отстъпи с две позиции в световната ранглиста на АТП и е много близо до изпадане от Топ 50. В момента хасковлията заема 48-а позиция с 985 точки. Българинът ще участва на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим, който започна вчера. Първи негов противник на сингъл ще бъде Ян-Ленард Щруф от Германия.

Лидер в световната ранглиста остана Новак Джокович с 12 115 точки. Сърбинът постигна поредния си успех като на финала на Мастърса в Мадрид победи в два сета Стефанос Циципас (Гърция). “Много съм доволен. След полуфиналите казах, че тази победа е много важна за самочувствието ми. След турнира в Австралия показах не най-добрата игра, така че исках да направя този ход. Започнах добре, не загубих сет за целия турнир - показах най-добрия тенис. Циципас е много талантлив, той отстрани Рафа Надал. Мачът им завърши след полунощ. Легна много късно и аз видях, че в движението той вече не е толкова динамичен, колкото срещу Надал, очевидно само заради продължителния мач. Той направи невероятна седмица, а за мен това е голяма победа. Сега искам да продължа успешната серията в Рим“, заяви Новак Джокович.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Вълци тормозят цяло село, нападат овце, кози...

Вълци тормозят цяло село, нападат овце, кози...

Вълци тормозят жителите на село Раздол, община Струмяни. Почти всеки ден хищниците нападат домашните животни, а местните хора не могат да се...

Прочети още:

Loading...