Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед19052019

Брой 92, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.74581 BGN ↓ 1 GBP = 2.23618 BGN ↓ 1 CHF = 1.7299 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Краси Балъков: Гледам само напред

Краси Балъков: Гледам само напред

Краси Балъков: Гледам само напред

Който ме познава, знае, че мразя въпроса за вмешателство в работата, заяви новият национален селекционер на България

Новият селекционер на българския национален отбор по футбол Красимир Балъков отговори на читателски въпроси, изпратени до агенция БЛИЦ.

- Г-н Балъков, какво е усещането да сте на най-важния пост в България – селекционер на националния отбор?

- Ще отговоря само с три думи, но те са достатъчни, за да разберат вашите читатели какво е усещането - голяма отговорност, страхотно предизвикателство и огромен стимул.

- Бъдете откровен. Във вашата треньорска кариера мечтали ли сте някога един ден да се озовете там, където сте само от няколко часа?

- За всички почитатели на футбола мога да кажа, че повечето ми договори, които съм подписвал, са ставали за не повече от ден и половина. Така е в динамичния футбол, бързо идват нещата и бързо човек трябва да вземе решение. Не бих казал, че съм мечтал. Аз просто съм следвал своя път и винаги съм се стремял да вървя по него сигурно и стабилно. И ето че този път ме отведе до националния отбор.

- Казахте, че ще подмладите състава, но има ли достатъчно талантливи младоци, които да заслужават да носят националната фланелка?

- Не сте ме разбрали. Не съм казал, че ще подмладявам изцяло националния тим на България. Ще има и млади, и опитни. Това ще бъде една сплав между таланти и футболисти с голям стаж. Говоря за групата от 23-24 футболисти, които имаме право да вземем по време на квалификациите. Задължително ще дадем път на някои млади играчи. На такива, които играят в клубните си отбори и имат развитие.

- Ще дебютирате начело на България в Прага. Оттам обаче и вие, и ние всички българи имаме кошмарен спомен – загубата с 0:6 в световна квалификация през 2001 година от Чехия, когато бяхте на терена?

- Когато станеш треньор на националния отбор, не трябва да се притесняваш и не трябва да гледаш назад, а да гледаш само напред и да вярваш в успеха. Не си спомням за този мач. Забравил съм го. Помня само световните квалификации по пътя към САЩ’94, „Парк де Пренс” и самото ни участие на Мондиала, когато станахме четвърти в света и спечелихме бронзови медали.

- Гледали сме ви на световно и европейско първенство като футболист. Може ли да ви гледаме и като треньор на голям форум?

- Само Господ може да каже, както и времето. Имаме шанс и ние ще се опитаме заедно с момчетата за краткото време да работим на ниво и да не изпуснем добрата възможност.

- Бихте ли ни казали нещо повече за новия човек в националния отбор – анализатора Иван Славов?

- Той работи от няколко години във фирмата „Мач Метрикс”. Тя притежава най-качествените видео наблюдение, точност и алгоритъм, който събира данни на футболистите – има над 120 компонента за сравнение на играчите. Това е нов и революционен метод, чрез който, разбира се, няма да спечелим мачовете си. Той обаче ще ни помогне да разузнаем противниковите футболисти. С тази уникална система работят много известни клубове в Европа – Арсенал, Милан, Борусия (Дортмунд), Леверкузен, АЗ Алкмаар и други. Иван е истински професионалист и поради тази причина го привлякох в своя щаб. В последните години той не е живял в България, а в Гърция и Англия, и сега се връща в родината си.

- Обещавате ли, че няма да лобирате за никого и няма да се съобразявате с мнения на мениджъри и президенти на клубове?

- Обещавам, че няма да отговарям на такива въпроси. Който ме познава, знае, че мразя такива въпроси. Аз съм част от хората, които гледат само професионално на нещата. В това съм напълно категоричен.

- Суеверен ли сте и имате ли някакъв предмет, който да ви служи като талисман по време на мачовете?

- Всеки си има своите ритуали. Аз също имам и не правя изключения. Но не съм силно суеверен.

България

Икономика

Жените по-редовно плащат дълговете си от мъжете

Жените по-редовно плащат дълговете си от мъжете

Ако доскоро най-масовата група добри платци бяха на възраст 50-60 години, към момента тя се измества към по-младите - на 25-29 години

Дама на...

Прочети още:

Loading...

Култура

Свят

Земеделие

Скъпотията не подмина и земеделието

Скъпотията не подмина и земеделието

Цените на производител в селското стопанство са се увеличили средно с 5,4% през първото тримесечие на тази година спрямо същия период на мин...

Прочети още:

Loading...