Брой 202, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.75995 BGN ↓ 1 GBP = 2.25222 BGN ↓ 1 CHF = 1.77948 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Хандбалистите с четвърти успех в Тбилиси

Хандбалистите с четвърти успех в Тбилиси

Националният отбор на България е много близо до това да се класира за полуфиналите на третата Световна купа за новоизгряващи страни на хандбалната сцена IHF Emerging Nations в Тбилиси (Грузия). Воденият от селекционера Никола Карастоянов тим записа четвърта поредна победа, след като разгроми Ирландия с 37:22 (16:10) в четвъртия си мач от предварителна група В, игран в Двореца на спорта в грузинската столица. Най-резултатен за българския тим бе Кристиян Василев с 8 гола, а 7 попадения добави Светлин Димитров. За най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен Бранимир Балчев, който изигра поредния си много силен двубой и завърши с 5 гола за победата.

“Изиграхме много добри 4 срещи, с изключение на първото полувреме днес, когато показахме най-слабата си игра. Поздравления за отбор на Ирландия, който даде всичко, което можеше през първото полувреме, но след това поехме контрола и заслужено спечелихме“, сподели селекционерът на България Никола Карастоянов след мача.

Българските хандбалисти са с пълен актив в групата с 4 победи от 4 мача и 8 точки. Следващият съперник на „трикольорите” са представителите на домакините от Грузия.