Валута: 1 USD = 1.75995 BGN ↓ 1 GBP = 2.25222 BGN ↓ 1 CHF = 1.77948 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Уругвай победи шампиона на Копа Америка

Уругвай победи шампиона на Копа Америка

Футболист на Чили поваля с ритник ултрас, нахлул на терена

Носителят на трофея Чили допусна загуба от Уругвай с 0:1 в директния сблъсък за първото място в предварителна група C на Копа Америка на легендарния стадион “Маракана“ в Рио де Жанейро. Победния гол за Уругвай отбеляза Единсон Кавани в 82-рата минута.

Чилийците спечелиха първите си два мача срещу Япония (4:0) и Еквадор (2:1) и си гарантираха участие в четвъртфиналите, а дори и равенство срещу Уругвай щеше да им донесе и първото място. Уругвай спечели с 4:0 срещу Еквадор и завърши 2:2 с Япония и само победата му гарантираше върха в група С.

Двубоят започна при фантастична атмосфера на “Маракана”, като на трибуните имаше над 50 000 зрители, което бе рекордна посещаемост от началото на турнира. Първите минути бяха за действащия шампион, но постепенно Уругвай изравни играта и създаде няколко добри възможности за гол.

След нулево равенство през първото полувреме двата тима оставиха всичко за решаване след почивката. Така се стигна до 69-ата минута на мача, когато Чили беше най-близо до откриване на резултата. След изпълнение на конер Пауло Диас успя да насочи топката с глава, но Хосе Хименес изчисти също с глава от голлинията. Малко след това играта беше прекъсната за кратко, тъй като на терена нахлу зрител. Работата на стюардите беше улеснена от чилийския бранител Гонзало Яра, който го фаулира. Действието му ядоса няколко играчи на Уругвай, които поискаха реферът Рафаел Клаус от Бразилия да накаже Яра поне с жълт картон за грубата проява, но съдията замълча.

След подновяването на играта Уругвай стигна до гол в 82-рата минута. Луис Суарес овладя топката отляво на вратата, след което с хубав пас намери Джонатан Родригес. Крилото на Уругвай центрира пред наказателното поле, където Единсон Кавани беше оставен сам и с глава прати топката в мрежата.

Еквадор и Япония завършиха 1:1 в последна среща от група С на Копа Америка, като равенството не помогна и на двата отбора да продължат напред. Шоя Кажажима откри резултата за японците в 15-ата минута, но попадението му беше признато след 128 секунди забавяне заради преразглеждане с ВАР. Еквадор отвърна с пропуск на Енер Валенсия в 23-тата минута и гол на Анхел Мена Делгадо в 35-ата, оказал се последен в срещата. В продължението на двубоя и двата тима имаха възможност да отбележат, а гол на Япония беше отменен заради ВАР.