Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Нед25082019

Брой 162, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76471 BGN ↑ 1 GBP = 2.14573 BGN ↑ 1 CHF = 1.79352 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Тихомир Иванов спечели титла в навечерието на рождения си ден

Тихомир Иванов спечели титла в навечерието на рождения си ден

Тихомир Иванов спечели титла в навечерието на рождения си ден

25-годишният лекоатлет покри и норматива за световното първенство в Доха

Българският лекоатлет Тихомир Иванов беше изключително щастлив, след като стана студентски шампион в скока на височина на Универсиадата в Неапол. Той преодоля 2.30 метра, което е негов най-добър резултат през сезона. Така Иванов покри и норматива за световното първенство в Доха от 26 септември до 7 октомври. “Щастлив съм. Радвам се, че с точно такъв резултат спечелих титлата. Бях много близо до преодоляване на височината от 233 сантиметра, което е норматив за Токио. Има тепърва състезания. Първият ми опит беше много хубав, буквално бях преодолял височината, но летвата не се задържа - фаул в крайна сметка. Надявам се да имам още такива опити над 230 сантиметра. Това е първият ми медал, което е много голям стимул“, коментира Иванов.

“Скача ми се много, надявам се да се запълни графика и за другия месец, завръщам се по един доста приличен начин, зная, че има хора, които вярват в мен. Успях да си направя подарък за рождения ден“, добави Тихомир Иванов, който е роден на 11 юли 1994 година.

Личното постижение на открито на талантливия български лекоатлет е 2.31 метра от Световното първенство в Лондон през 2017 г. Състезанието в Неапол премина под диктовката на Тихомир Иванов. Далече зад него на втора позиция остана Алперен Аджет (Турция) с 2.24. Третото място бе за литовеца Андриюс Глебаускас, който също постигна 2.24, като за него това също е най-добър резултат за сезона.

Така Тишо покри норматив за участие на планетарния форум в Доха през есента, който бе точно 2.30 метра. Покрит стандарт за световното в Доха 2019 вече имат Ивет Лалова (200 м), Радослава Мавродиева (гюле), Габриела Петрова (троен скок) и Мирела Демирева (скок на височина).

Икономика

Сателити, а не чиновници ще следят фермерите

Сателити, а не чиновници ще следят фермерите

Това е една от мерките за прозрачност на работата на администрацията и преодоляване на корупционните практики, казват от фонд „Земеделие”

Бъл...

Прочети още:

Loading...

Култура

Група „Ла Туна” ще пее в Пловдив

Група “Ла Туна“ от Университета от Алкала де Енарес, Мадрид, Испания съставена от 27 музиканта, ще изнесе безплатен концерт за пловдивчани и...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие