Вт10122019

Брой 236, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN (=) 1 GBP = 2.31588 BGN ↑ 1 CHF = 1.78321 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Лудогорец отпадна безславно от Шампионската лига

Лудогорец отпадна безславно от Шампионската лига

Загубата е на моята сметка, заяви Якуб Швиерчок, който пропусна дузпа

Отборът на Лудогорец допусна второ поражение от унгарския Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионската лига и отпадна от най-елитната клубна надпревара в Европа. В реванша тимът на Стойчо Стоев загуби с 2:3 и така с общ резултат 3:5 напусна турнира. Точни за Ференцварош на стадиона в Разград бяха Игор Харатин (17), Михал Шкварка (21) и Токмак Нгуен (48), докато за Лудогорец вкара Георги Терзиев (24), а Марсел Хейщер (69) си отбеляза автогол. В антигерои за домакините се превърнаха Якуб Швиерчок, който в 28-ата минута наивно пропусна дузпа, залагайки на изпълнение тип „Паненка”, и Козмин Моци, който осем минути преди края си изкара директен червен картон.

Полският национал Якуб Швиерчок се извини за пропуснатата дузпа в реванша срещу Ференцварош. Нападателят не успя да се разпише от бялата точка и да изравни за 2:2, а на почивката бе заменен от румънския голмайстор Клаудиу Кешеру. „Не искам да говоря нищо за мача. Искам само да се извиня на хората, на треньорите, на играчите. Тази загуба е на моята сметка. Мислех, че решението ми за дузпата бе добро, защото в мач като този вратарят няма как да остане в средата на вратата”, призна Швиерчок грешката си от бялата точка.

„За мен ситуацията е такава. Аз винаги давам 100% от себе си както на тренировка, така и в мачовете. Сега обаче трябва да дам повече от това, защото може би в момента тимът не ми вярва. Ще направя всичко възможно каквото мога, за да си върна тяхното доверие”, добави нападателят.

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев остана изключително разочарован след загубата на “орлите“ с 2:3 от Ференцварош и отпадането от Шампионската лига. “Имаше ключови моменти, които се отразиха на резултата. Първият гол - статично положение, вторият избита топка и най-вече изпуснатата дузпа. 2:2 ти дава увереност, че може да се променят нещата. Ранният трети гол също ни попари. Опитваха се момчетата, не мога да ги виня за това. Добра успеваемост за Ференцварош, а при нас не се получи. Виждаше се, че с изпуснатата дузпа на Якуб му падна самочувствието и беше ясно, че няма да се получи. Затова го смених на почивката“, каза Стоев.

Наставникът коментира и ситуацията при смяната на Марселиньо, който се усмихваше иронично, докато се прибираше към скамейката. “Моят разговор с него беше, че ще играе, докогато е полезен. Всеки футболист може би си мисли, че е полезен на терена, но все пак треньорът решава. Ще е трудно сглобяването на защитната формация за мача с Берое, но ще мислим. Ние не можем да си позволим да наведем глави, предстоят и други двубои“, коментира още Стоев.

Лудогорец ще продължи участието си във втория по сила турнир Лига Европа. Там разградчани ще имат за съперник във втория квалификационен кръг Валур (Рейкявик). Исландският първенец бе елиминиран в Шампионската лига от словенския Марибор след две поражения - 0:3 у дома и 0:2 като гост. Първата среща между двата тима е на 25 юли в Рейкявик, а реваншът е на 1 август в Разград.

CAPA: Над 15 млн. дка са засетите есенници