Съб07122019

Брой 234, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Мартин Стоев: Тежко е след загуба на финал на европейско първенство

Мартин Стоев: Тежко е след загуба на финал на европейско първенство

Сребърните медали на юношите до 17 години са лъч светлина в тъмния тунел на българския волейбол, заяви треньорът

Националният отбор по волейбол за юноши до 17 години спечели сребърните медали на европейското първенство в София. На финала младите “лъвове“ отстъпиха на Франция с 1:3(20:25, 25:23, 20:25, 13:25). Така младите волейболисти в състав Стоил Палев, Георги Татаров, Владимир Гърков, Александър Николов, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов - Християн Великов-либеро (Борислав Николов, Ерик Стоев, Виктор Недялков, Войн Войнов) спечелиха сребърните медали и въпреки разочарованието от загубения финал, затвърдиха отличните впечатления, които оставиха. Това е крачка напред за България, която преди година остана на четвърто място на първенство в тази възраст в Турция. Франция пък стана шампион на Стария континент за първи път в историята.

Полша пък завоюва бронзовите отличия след победа над Чехия с 3:0.

“Тежко е след загуба на финал. Един бронзов медал е по-сладък от сребърния, защото завършваш първенството с победа. Загуба на финала тежи. Но не трябва да се омаловажава това, което направи отборът. Сребърен медал за такава възраст е взет, мисля че 2010 година. Имаме хубави деца, мисля че играха на максимума. В първи и втори гейм бяхме равностойни, в третия и четвъртия ни отслабна атаката. Франция игра по-силно от нас и затова спечели. Нашата публика е уникална. Тя заслужава да има победи. Радвам се, че залата беше препълнена да гледа юношеско първенство. Надявам се и в бъдеще да е така и да имаме все повече такива успехи, защото липсват“, каза селекционерът на България U17 Мартин Стоев.

Специалистът коментира и решението на БФ волейбол играчи до 21 години да не бъдат трансферирани в чужбина: “Определено тези деца не са готови да играят мъжки волейбол. Това че те играят добре, красиво, но те не са мъже. Има още доста хляб да изядат. Първо трябва да се научат на правилен волейбол и ако станат шампиони, най-вероятно ще заминат където трябва.”

Мартин Стоев, който изведе мъжете ни до бронз на световното първенство през 2006 година и на Световната купа през 2007 година, както и до пето място на Олимпиадата в Пекин 2008, коментира и състоянието на мъжкия ни волейбол “Сребърни медали на европейското за юноши до 17 г. е лъч, лъч светлина в тъмен тунел! В тези мрачни времена на българския волейбол, доведени от наши “другари“ (да се има за цел оставане в групата на Лигата на нациите, тоест да не сме последни, губейки от страни като Китай, Португалия, Австралия и други) и като се има в предвид, в какви студени и малки зали тренират повечето от юношеските национали, без средства за възстановяване и други необходими неща за правилното развитие на един спортист, тези деца оставиха зад себе си Русия, Италия, Полша и т.н. Тежко е да загубиш финал, но въпреки това, горе главите за нови успехи”, заяви Мартин Стоев.

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Скок на световните цени на храни, най-голямо е при месото и растителните масла Повишената цена на свинското месо в магазините се обяснява ка...