Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет22082019

Брой 161, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76137 BGN ↓ 1 GBP = 2.13647 BGN ↑ 1 CHF = 1.79846 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА си тръгна с точка от Разград

ЦСКА си тръгна с точка от Разград

ЦСКА си тръгна с точка от Разград

Вратарят на Лудогорец Пламен Илиев спаси отбора си от загуба

Лудогорец и ЦСКА завършиха 0:0 в дербито на петия кръг на efbet Лига. Шампионите и “червените“ проведоха лют спор на “Лудогорец Арена“, който в крайна сметка приключи без победител. Така в трети пореден двубой, в който двата гранда записаха нулево равенство. Както домакините, така и гостите, имаха шансове, но не се възползваха и прибавиха по една точка в актива си. В края на мача ЦСКА дори можеше да спечели, но Тиаго Родригес не успя да преодолее Пламен Илиев, след като се озова очи в очи срещу стража, който спаси. И преди това Пацо Тигъра се намесваше решително в ситуациите пред вратата си, а колегата му Черниаускас също отчая футболистите на Лудогорец със силните си намеси.

Зa мача в Разград Люпко Петрович заложи на титулярите от мача със Зоря (1:1), докато Стойчо Стоев беше предприел промени. Сред резервите на “орлите“ бяха опитните Козмин Моци, Светослав Дяков, Вандерсон и Клаудиу Кешеру, докато Якуб Шверчок водеше атаката. Двойката централни защитници пък в този мач бяха Терзиев и Недялков.

Треньорът на ЦСКА Люпко Петрович изрази недоволство от съдийството и пропуска на Тиаго. „И единият, и другият отбор можеше да спечели. Мисля, че нашите положения бяха малко по-чисти, но не успяхме за съжаление. Това, което искам да кажа е, че съм доволен от играчите ми. Не знам как издържат тези мачове четвъртък-неделя-четвъртък. Как въобще могат да играят? Ние нямаме много възможности за смени. Играхме така, както аз бях замислил предварително“, започна Петрович.

„През първата част нямахме шанс за гол, но и Лудогорец нямаше. След почивката имахме. Направихме и смени след паузата, защото се уморихме”, продължи сърбинът.

„Не съм доволен от съдийството. Първото полувреме не беше нормално, второто беше. Мисля, че Евандро демонстрира в предишните двубои, че може да вкарва и излизането му ни повлияе. Няма да се ядосвам – всеки даде всичко от себе си. Не знам дали ще сме готови за реванша със Зоря в четвъртък, тъй като не искам да говоря по този въпрос сега, макар да има какво да кажа. Трябваше да подготвим лед за Тиаго за травмата, а никой от домакините не прави нищо по въпроса. Сега ще дам малко почивка на играчите, но сряда пътуваме за Луганск, четвъртък играем. Трудно е – виждате”, завърши Люпко Петрович.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие