Брой 161, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76137 BGN ↓ 1 GBP = 2.13647 BGN ↑ 1 CHF = 1.79846 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Рангелов и съотборниците му не успяха да спрат Байерн

Рангелов и съотборниците му не успяха да спрат Байерн

Носителят на трофея от миналия сезон Байерн последен се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия, след като спечели с 3:1 при визитата си на четвъртодивизионния Енерги (Котбус). Титуляр за домакините бе българският нападател Димитър Рангелов, заменен в 74-ата минута от Брошински.

Напълно очаквано баварците диктуваха случващото се на терена и бе въпрос само на време кога ще поведат в резултата. Роберт Левандовски (32) направи това още преди почивката, а след нея Кингсли Коман (65) удвои аванса на гостите с мощен диагонален удар. Малко преди края Леон Горетцка (85) направи разликата класическа, а в добавеното време домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Беркан Таз (90+3) зарадва феновете на Енерги, изпълнили трибуните на Стадиона на приятелството.