Брой 99, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77544 BGN ↓ 1 GBP = 2.17973 BGN ↓ 1 CHF = 1.83079 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Рангелов и съотборниците му не успяха да спрат Байерн

Рангелов и съотборниците му не успяха да спрат Байерн

Носителят на трофея от миналия сезон Байерн последен се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия, след като спечели с 3:1 при визитата си на четвъртодивизионния Енерги (Котбус). Титуляр за домакините бе българският нападател Димитър Рангелов, заменен в 74-ата минута от Брошински.

Напълно очаквано баварците диктуваха случващото се на терена и бе въпрос само на време кога ще поведат в резултата. Роберт Левандовски (32) направи това още преди почивката, а след нея Кингсли Коман (65) удвои аванса на гостите с мощен диагонален удар. Малко преди края Леон Горетцка (85) направи разликата класическа, а в добавеното време домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Беркан Таз (90+3) зарадва феновете на Енерги, изпълнили трибуните на Стадиона на приятелството.

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Според регистъра, който се води от Агенцията за безопасност на храните, около 680-700 обекта са регистрирани като хлебопроизводители. Според...