Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Англия се съвзе от ранен шок и срази Косово

Англия се съвзе от ранен шок и срази Косово

Футболистите на Гарет Саутгейт прекъснаха серията на гостите от 15 мача без загуба

Отборът на Англия срази с 5:3 у дома Косово на стадион “Сейнт Мери“ в среща от група „А” на квалификациите за Евро 2020, в която е и България. „Трите лъва“ получиха гол още в 34-ата секунда и това ги разяри, за да „разкъсат” съперника и да си решат мача още до почивката. Така футболистите на Гарет Саутгейт спряха невероятната серия на косоварите от 15 официални мача без загуба – 10 победи и 5 ремита.

Валон Бериша даде преднина на гостите още в 34-ата секунда след грешка в защитата на англичаните и асистенция на Ведат Мурики. Рахим Стърлинг (8) бързо изравни след пас на Майкъл Кийн, а след това подаде на голмайстора на тима Хари Кейн (19) за пълния обрат. Мергим Войвода си отбеляза автогол в 38-ата минута, засичайки центриране на 19-годишния английски национал Джейдън Санчо (44, 45+1), който пък на свой ред вкара два гола за 5:1.

Сед почивката Валон Бериша (49) отбеляза второто си попадение в мача. Пет минути след това 80-милионната покупка на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър направи серия от грешки и фаулира Мурики (55-дузпа), който сам реализира 11-метровия наказателен удар за крайното 5:3.

В 64-тата минута и Англия получи дузпа след рейд на Баркли, но Хари Кейн не успя да преодолее вратаря на Косово Мурич. Това бе едва втората дузпа, която нападателят изпуска с екипа на „трите лъва“. Домакините продължиха да доминират и в 73-ата минута след удар на Стърлинг топката срещна гредата. Секунди след това крилото на Манчестър Сити пропусна още една добра възможност. До края на мача англичаните намалиха оборотите и нови голове не бяха реализирани.

В другата среща от групата Чехия спечели убедително с 3:0 при визитата си на Черна гора в Подгорица.

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Винаги съм бил романтик. Моят романтизъм е начин да виждам нещата - очарователен, изненадващ и ироничен. Докато реалността в най-добрия случ...