Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон18112019

Брой 223, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77851 BGN ↑ 1 GBP = 2.2837 BGN ↑ 1 CHF = 1.7988 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Кубрат Пулев залага цялата си кариера в мача с Букър

Изтеглиха двубоят на Кобрата по-рано – в 5 часа българско време на 10 ноември

Българската звезда в професионалния бокс Кубрат Пулев излиза по първи петли в неделя в двубой срещу американеца Райдъл Букър. Срещата от галавечерта в зала “Чукчанси Парк“ във Фресно (Калифорния) ще стартира около 5 часа сутринта на 10 ноември. Двубоят на Кобрата е предпоследен от програмата, затова ще се проведе малко по-рано от първоначално очакваното.

Това ще е първи мач за българския боксьор в тежка категория след скандала около целувката с Джени Равало. Последният му двубой се състоя през март, когато победи румънеца Богдан Дину отново в Калифорния. Най-добрият български боксьор залага статута си на задължителен претендент за титлата на IBF и ще търси нокаут срещу Райдъл Букър, за да насочи вниманието си изцяло върху евентуален двубой срещу победителя от Анди Руис и Антъни Джошуа.

.Съперникът на Пулев е с баланс от 26 победи и 2 загуби, като точно половината от успехите му са с нокаут. Райдъл Букър започва кариерата си силно, но тя бива прекъсната за цели 12 години, след като влиза в затвора през 2005 г. След излизането си през 2017 г. подновява изявите си на ринга. За последно американецът участва в двубой през юни, когато печели с отказване.

„Залагам всичко в мача срещу Букър. Това е цялата ми кариера. Не съм се отпускал нито за миг. Не съм се лигавил, не съм бушувал, тренирал съм сериозно и отговорно и съм изцяло концентриран за предстоящия двубой. Нищо друго не ме интересува в момента. От три месеца се готвя за този мач“, каза преди дни Кобрата.

„На Кубрат Пулев буквално е на победа от мач за световната титла“, каза известният боксов треньор Михаил Таков. - Вече е абсолютно сигурно, че от IBF ще отстояват твърдо позицията си до 20 май 2020 година да има мач за титлата. В момента Кубрат е претендент №1 и по правилата той, ако спечели сега срещу Букър, трябва да излезе срещу победителя от предстоящия реванш между Анди Руиз-младши и Джошуа. Ако това не стане, поясът ще бъде овакантен и IBF ще насрочи мач за титлата между официалния претендент и един от боксьорите на трето и четвърто място в ранглистата на федерацията, защото втората позиция в момента е свободна.“

България

Икономика

Властта пак ще отдава летище Пловдив на концесия

Властта пак ще отдава летище Пловдив на концесия

До края на годината предстои да бъде обявена отново концесията на летище “Пловдив“, съобщи на туроператорски форум в Пловдив министърът на т...

Прочети още:

Loading...

Култура

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Фрагментарността на живота, в скулптурите на Георги Маринов

Скулпторът открива изложба в галерия “Стубел“

На 18 ноември 2019 г. в столичната галерия “Стубел“ скулпторът Георги Маринов открива своята по...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие