Съб07122019

Брой 234, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76296 BGN ↓ 1 GBP = 2.31541 BGN ↑ 1 CHF = 1.78387 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 за четвърти път

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 за четвърти път

Гостите поискаха дузпа, домакините претендираха за червен картон

ЦСКА и Лудогорец завършиха при нулево равенство в дербито от 18-ия кръг на efbet Лига. Така мачът, игран на стадион “Българска армия“, продължи традицията и вече четвърта поредна среща между тези два тима за първенство завършва при този резултат. Хиксът между “зелени“ и “червени“ значеше още, че в челото на класирането няма да има никакви промени, тъй като Левски и Локомотив (Пд) по-рано през уикенда също завършиха при равен резултат в своите срещи. Така в класирането начело е Лудогорец с 46 точки, следван от Левски – с 39 и Локомотив (Пд) - 37. Четвърти е ЦСКА с 35 пункта.

Първата ситуация пред някоя от двете врати дойде в 12-ата минута, а при нея Клаудиу Кешерю в опит за измъкване, отклони топката в ръката на Албентоса. Румънецът поиска дузпа, но главният съдия Николай Йорданов остави играта да продължи.

Постепенно “червените“ заиграха малко по-агресивно и при една много опасна ситуация Али Соу се озова лице в лице с Рафаел Форстър. Гамбиецът направи финт, с който да премине защитника, а бразилецът го фаулира. При тази ситуация от щаба на ЦСКА поискаха червен картон, но Йорданов показа само жълтия цвят на Форстър. В крайна сметка попадение не падна и нулевото равенство се запази на почивката.

Темпото на играта бе същото и в началото на второто полувреме, като единоборствата отново преобладаваха. Най-големият пропуск за Лудогорец дойде в 59-ата минута. Мавис Чибота направи пробив отляво и пусна успореден пас в наказателното поле за Икоко, който от близка дистанция стреля в аут. ЦСКА отговори на предизвикателството в 68-ата минута със страхотен шут на Тиаго от пряк свободен удар, но Пламен Илиев се намеси блестящо и спаси. До края на срещата двете нули на таблото останаха.

Агроминистърът:Чумата е виновна за скъпото свинско

Скок на световните цени на храни, най-голямо е при месото и растителните масла Повишената цена на свинското месо в магазините се обяснява ка...